Zalety etykiet termotransferowych

Czy druk to tylko tusz lub atrament? Na co dzień najczęściej spotykamy się z nim odwiedzając ksero czy odbierając zdjęcia od fotografa. Okazuje się, że odmian praktyk drukarskich jest wiele, a sam druk to więcej, niż myślisz!

Zastosowanie etykiet termotransferowych

etykiety termotransferoweDruk termotransferowy, popularnie zwany też sitodrukiem pośrednim powstaje przez podgrzewanie pigmentu uzyskiwanego przez dyfuzję barwnika lub transfer wosku, następnie głowica taśmy poprzez docisk taśmy przenosi ją na etykietę, co umożliwia wydruk etykiet na wszelkiego rodzaju, nawet bardzo twardych powierzchniach. Najczęściej znajduje swoje zastosowanie w branży odzieżowej, np. przy znakowaniu firmowych bluz, kurtek i innych akcesoriów sportowych oraz ozdabianiu gadżetów. Specyfikacja sitodruku pośredniego umożliwia również ozdabianie takich powierzchni jak ceramika czy drewno. Druk termotrasferowy charakteryzuje się przede wszystkim wysokimi walorami estetyczno- wizualnymi, jeżeli chodzi o jakość wydruku. Ponadto mamy możliwość pokuszenia się o dodatkowe zabiegi, które uatrakcyjnią nasze projekty, takie jak użycie papieru o niestandardowej gramaturze oraz wypukłe lub połyskujące emblematy. Etykiety termotransferowe przeznaczone są przede wszystkim dla osób, którym zależy na trwałości wykonanego pomysłu oraz cenią sobie możliwość wydruku w szerokiej gamie kolorystycznej. Odważnym polecamy pokusić się o nieszablonowe zabiegi graficzne, które umożliwią uzyskanie zaskakujących efektów na zaprojektowanych etykietach. Jak widać rozwój procesów drukarskich niezmiennie nie przestaje nas zaskakiwać.

Ta historia sięga jeszcze Guttenberga i jego ruchomej czcionki (wtedy wynalazku na miarę epoki kosmicznej), dziś drukujemy praktycznie na wszystkim! Począwszy od pierwszego na świecie wydania gazety, po aktualnie ubrania, ceramikę czy nawet felgi samochodowe, a ostatnio nawet rewolucyjne drukarki 3D!