Wytrzymałe węże silikonowe zbrojone

Współczesny przemysł zajmujący się produkcją elementów do maszyn, gdzie ciecz lub inne medium pompowane są pod ciśnieniem, wymaga stosowania wytrzymałych elementów, odpornych na uszkodzenia mechaniczne oraz wyposażonych w dodatkowe wzmocnienia, które zapewniają całemu układowi wytrzymałość. W tym celu stosuje się nowoczesne materiały, które umożliwiają produkcję tego typu przewodów.

Przewody silikonowe – zastosowanie

przewody silikonowe zbrojoneSystemy hydrauliki siłowej, które powszechnie wykorzystywane są w przemyśle ciężkim oraz jako element różnego typu pojazdów, w tym koparek, jako medium odpowiedzialne za wytwarzanie energii, stosują ciecz. Jest ona pompowana do systemu pod ciśnieniem, co umożliwia wytworzenie siły niezbędnej do realizacji poszczególnych zadań. Z uwagi na taki sposób działania, niezbędne jest stosowanie elementów o dużej wytrzymałości, które całemu systemowi zapewnią niezawodność oraz funkcjonalność. Przewody silikonowe zbrojone to idealne rozwiązanie dla układów hydraulicznych. Dzięki wzmocnieniu tekstylnym w postaci oplotu oraz silikonu, są bardzo odporne zarówno na uszkodzenia mechaniczne jak i niskie oraz wysokie temperatury. Umożliwiają pracę pod wysokim ciśnieniem, dlatego stanowią element konstrukcyjny różnego typu układów, stosowanych w maszynach i pojazdach. Dzięki temu, transportowane pod ciśnieniem medium, nie traci swojej mocy w związku z nieszczelnościami, a układy odznaczają się długim okresem eksploatacji.

Węże dostępne są w różnych wariantach jeśli chodzi o średnicę, co zwiększa wachlarz możliwości związanych z ich zastosowaniem. Powszechnie używane w pojazdach osobowych, samochodach ciężarowych, maszynach przemysłowych. Dzięki specjalnej technice produkcyjne, są bardzo wytrzymałe, co umożliwia im pracę pod wysokim ciśnieniem.