Wygodne leżanki dla psów

Psy są najpopularniejszymi zwierzętami jakie posiadamy w domu. Wiele osób tak kocha swoich podopiecznych, że sypia razem z nimi w swoim łóżku. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, bo nie są to czyste zwierzęta. Lepiej sprawić mu jego własne legowisko.

Jak wyglądają leżanki dla psów?

leżanka dla psaPsy nie lubią i nie powinny spać na twardych powierzchniach, bo szkodzi to ich kościom. Ważne też, aby nasz pupil nie leżał w miejscu gdzie jest przeciąg i może być wilgoć. Warto pomyśleć o zakupie dla niego specjalnego legowiska, które będzie dopasowane do jego wielkości. Leżanka dla psa, to nic innego jak wygodny materac, wykonany ze specjalnej pianki, lub gąbki, które zapewniają zwierzęciu odpowiednie podparcie i izolują go od zimnej podłogi. Pies tak samo jak człowiek może się przeziębić jeżeli będzie spał na zimnym podłożu. Leżankę możemy położyć nawet w naszej sypialni, jeżeli koniecznie chcemy mieć naszego czworonoga blisko siebie. Niektóre modele wyglądają jak luksusowe pontony, wyposażone w boczne poduszki, które umożliwiają mu wtulenie się w trakcie snu. W sklepach zoologicznych znajdziemy przeróżne rozmiary leżanek od S do nawet XXL. Pokryte są miękkim materiałem bawełnianym, a od spodu mają nieprzemakalny materiał, który zabezpiecza leżankę przed wilgocią. Niektóre legowiska posiadają zdejmowane pokrowce, które znacznie ułatwiają czyszczenie. W razie zabrudzeń możemy je wyprać w pralce, albo przetrzeć wilgotną szmatką. Materac będący podstawą ma wysokość około dwudziestu centymetrów.

Leżanki możemy kupić w każdym sklepie zoologicznym, lub w internecie. Każdy pies będzie zadowolony z takiego zakupu i kiedy tylko się przekona, że jest ona bardzo wygodna, to z pewnością, będzie tam przesypiać każdą noc. Ich ceny zaczynają się od dwustu złotych.