Wydajny i zdrowy puder mineralny

Wiele z nas próbuje różnych kosmetyków. Aby znaleźć te odpowiednie dla siebie musimy często przedtem przetestować wiele produktów kosmetycznych. Czas wakacji to moment na to aby nasza skóra odpoczęła od ciężkich podkładów i pudrów.

Letni makijaż z naturalnym pudrem

naturalny puder mineralnyJuż od kilku lat na wakacyjne miesiące wyrzucam ze swojej kosmetyczki wszystkie ciężkie kosmetyki, które zapychają pory. Upał i podkład źle wpływały na moją mieszaną skórę twarzy. Kłopoty z niedoskonałościami trwały przez całe wakacje, a ja wstydziłam się wyjść na plażę bez pełnego makijażu. Teraz zastępuje fluid lekkimi korektorami oraz pudrem. Jednak aby wyglądać naturalnie i świeżo podczas upalnych letnich dni nie wystarczy tylko przestać używać ciężkich kosmetyków. Podczas zakupów letnich kosmetyków do makijażu należy pamiętać o dwóch najważniejszych sprawach. Należy wybrać kosmetyki o ton ciemniejszy niż nasza karnacja. Gdy będziemy zażywać kąpieli słonecznych będziemy bardziej opalone, a zbyt jasne kosmetyki nałożone na twarz będą wyglądać nienaturalnie. Ciemne opalone ciało z jasną porcelanową twarzą będzie wyglądało komicznie i z pewnością nie osiągniemy naturalnego letniego wyglądu. Po drugie wybierajmy kosmetyki z jak najkrótszym składem. Tu polecam kosmetyki na bazie minerałów. Ja na lato wybieram naturalny puder mineralny. Jest to kosmetyk który nie zatyka porów, idealnie maskuje drobne niedoskonałości i matowi skórę. Dzięki temu, że puder doskonale matuje zapobiega świeceniu się twarzy co w letnie upalne dni przytrafia się każdej z nas. Puder idealnie zakrywa wszelkie niedoskonałości dzięki czemu sprawdzi się na wakacjach oraz w pracy. Możemy mieć go zawsze przy sobie i w dowolnej chwili poprawić nasz makijaż. Należy pamiętać również, że naturalne kosmetyki są zarówno dla nas jak i dla środowiska mniej szkodliwe. 

Każdej kobiecie która nie wyobraża sobie wakacji bez makijażu polecam zakup naturalnych produktów. Są one wydajne, doskonale spełniają swoje zadanie i składają się w większości z naturalnych składników. Wybierając takie kosmetyki nie zanieczyszczamy środowiska.