Uniwersalność gablot ekspozycyjnych

W wielu branżach bardzo ważna jest ekspozycja towaru. Aby towar był dobrze widoczny, przyciągał nasz wzrok można a zarazem pozostawał bezpieczny możemy użyć gabloty. Jest ona powszechnie stosowana chociażby w galeriach, ale także sprawdza się z powodzeniem w małych sklepikach.

Zastosowanie gablot nie tylko w muzeum

gabloty ekspozycyjneZawsze gabloty ekspozycyjne kojarzą nam się z muzeum lub galerią jednak znalazły dla siebie zastosowanie również w handlu. Możemy je spotkać u jubilera, zegarmistrza, złotnika, w aptece a nawet w lombardach. W większości szkół w gablotach umieszczane są z kolei puchary czy medale. Są wszędzie tam gdzie ważne jest wyeksponowanie obiektu, a także zapewnienie mu bezpieczeństwa i dobrej widoczności. Dodatkowo można zamontować specjalne oświetlenie, które sprawi, że przedmiot umieszczony w gablocie będzie jeszcze bardziej widoczny i atrakcyjny. Gabloty mogą być wykonane z drewna bądź profili aluminiowych i szkła. Drzwi gabloty mogą być przesuwne lub otwierane do góry. W standardzie mamy także zamek patentowy. Dół gabloty może być zabudowany lub mieć otwartą formę. Dla wielu klientów producenci wykonują gabloty na indywidualne zamówienie dostosowując ich wielkość do potrzeb klienta. Mogą być umieszczane wewnątrz pomieszczenia i na zewnątrz. Te ostatnie posiadają wówczas szczególne uszczelnienie, które chroni je przed wpływem czynników atmosferycznych. Możemy zamawiać nie tylko gabloty stojące lecz także wiszące. Szyba najczęściej wykonana jest ze szkła hartowanego lub akrylowego.

Oprócz gablot ekspozycyjnych możemy znaleźć również gabloty bliższe nam w codziennym użytku. Mogą to być gabloty chociażby na klucze. Niezależnie od tego jakiego typu gabloty poszukujemy wszystkie są projektowane i produkowane z dbałością o szczegóły, aby służyły nam jak najdłużej i jak najlepiej.