Terapeutyczne łóżko nefrytowe

Dbanie o organizm nie musi być farmakologiczne. Możemy korzystać ze sposobów naturalnych, które pomogą nam zwiększyć odporność organizmu, przyspieszyć jego regenerację i zachować równowagę biologiczną. A to wszystko w naszej prywatnej przestrzeni na leżąco.. w łóżku.

Łóżko nefrytowe i jego właściwości

łóżka nefrytoweCzym jest nefryt? Jest to minerał powstały w wyniku procesów metasomatycznych oraz związanych z techniką uskokową i oddziaływaniem ciśnień kierunkowych. Nefryt jest właściwie monominerałem, w którego skład wchodzą amfibolie wapniowo-żelazowo-magnezowe. Jego kolor może być różny, od barwy białej po ciemnozieloną. Łóżka nefrytowe służą najczęściej osobom starszym do masażu kręgosłupa albo w przypadku bólów stawowych. Korzystanie z tego łóżka wpływa również leczniczo na inne schorzenia jak dyskopatia, rwa kulszowa… Od dawna wiadomo, iż masaże są zbawienne dla naszego organizmu, ponieważ pomagają rozluźnić spięte od bólu mięśnie. Jak wiadomo im większy ból tym mięśnie zaciskają się coraz bardziej, a to prowadzi do mikrourazów. W następstwie nie możemy zapobiec chronicznemu bólowi i czujemy się tylko gorzej. Pierwszym etapem leczenia przypadłości związanych z bólami stawowymi czy kręgosłupa to rozluźnienie ciała. Łóżko nefrytowe rozluźnia mięśnie i ścięgna okołokręgosłupowe oraz przyczynia się do prawidłowego nastawienia kręgów. Masaż wzmacnia mięśnie grzbietu i pozwala zachować większą sprawność ruchową. Warto zaznaczyć, iż jest korzystne dla osób żyjących w stresie, a przez to spiętych.

Tego typu łóżko z nefrytami jest polecane osobom z dolegliwościami bólowymi, jednak można również stosować je profilaktycznie. Niezależnie od wieku możemy wykorzystywać dobroczynne właściwości medycyny naturalnej i nie martwić się tym, iż nie pomoże.