Szeroki wybór pojemników na wodę z polietylenu

W dzisiejszych czasach, w których cena za wodę oraz ścieki stale rośnie ludzie starają się oszczędzać wodę jak tylko potrafią. To jest bardzo dobry ekologiczny krok w ochronę naszego środowiska, ponieważ suche niszczą nasze środowisko, a ilość wody na Ziemi w niepokojącym tempie maleje. ne jest oszczędzanie wody przez każdego z nas. Do tego na pewno przydadzą się pojemniki na wodę deszczową oraz ściekową wykonaną z polietylenu.

Rodzaje pojemników z polietylenu

polietylenowe pojemniki na wodęWiele producentów opakowań i zbiorników z polietylenu oferuje w sprzedaży pojemniki na wodę pitną oraz deszczową i ściekową. Wszystkie polietylenowe pojemniki na wodę pitną posiadają deklarację zgodności oraz atest PZH. Niektóre z nich mają pojemność nawet do 500 litrów. Jeśli chodzi o pojemniki na wodę deszczową i ściekową odróżniamy pojemniki naziemne i podziemne czyli takie zakopane do ziemi. Naziemne pojemniki na deszczówkę są odporne na działanie wysokich temperatur oraz promieniowania UV. Nazbieraną deszczówką możemy podlewać nasz ogródek co w znacznym stopniu oszczędza zużycie wody bieżącej. Zbiorniki te mają różne kształty, konstrukcje oraz pojemności. Producenci dają bardzo długi okres gwarancyjny na takie pojemniki bo aż około 20-30 lat w zależności od producenta. Zbiorniki na wodę podziemne są jeszcze bardziej wytrzymałe od naziemnych. Takie polietylenowe pojemniki wykorzystywane są również jako przydomowe szambo z otworem wejściowym i zamykanym wiekiem.

Dbając o ekologię i środowisko, a także o swoje oszczędności powinniśmy zainwestować w deszczówkę i zbiornik na wodę pitną. Jest bardzo łatwy sposób na magazynowanie nagromadzonej wody. Pojemniki na wodę pitną są całkowicie bezpieczne dla ludzi i nie stanowią najmniejszego zagrożenia zatruciem pokarmowym.