Rodzaje pudełek kartonowych dla wielu towarów

Produkty z branży spożywczej, RTV i AGD czy każdej innej powinny być dobrze i estetycznie zapakowane. Dotyczy to zarówno towaru, który jest wystawiony na półce sklepowej, jak i produktów dostarczanych do konsumenta za pomocą sprzedaży wysyłkowej. Produkcją opakowań zajmują się firmy, które specjalizują się w tworzeniu pudełek dopasowanych do konkretnego produktu.

Wersje pudełek kartonowych dopasowanych do produktu

produkcja pudełek kartonowychZapotrzebowanie na tego rodzaje pudełka rośnie wprost proporcjonalnie do popularności sprzedaży wysyłkowej. W tym wypadku zamawiany towar musi być zapakowany nie tylko w mocny karton, ale także estetyczne pudełko, które przyciągnie wzrok klienta i sprawi, że będzie on zadowolony z wykonanego zakupu. Produkcja pudełek kartonowych o estetycznym wyglądzie jest więc podstawą handlu wszelkimi towarami. Do najbardziej popularnych opakowań należą przede wszystkim wersje klapowe, które służą między innymi do handlu towarami takimi jak oprogramowanie komputerowe czy też gry. Estetyczne opakowania mogą przyjmować różne formy, a ich kształt jest ograniczany tylko i wyłącznie przez rozmiar produktu. Dlatego długie i płaskie produkty będą umieszczane w specjalnie do tego zaprojektowanych opakowaniach o wyglądzie podłużnym, które są zazwyczaj otwierane w sposób standardowy. Spośród popularnych kształtów można wymienić także typ wieczko plus spód oraz specjalne opakowania typu display, dla małych produktów na półkach sklepowych.

Opakowania tworzone przez producentów mogą być pokrywane specjalnymi lakierami. W zależności od życzenia klienta może on być matowy lub też połyskujący. Opakowania są pokrywane lakierami najwyższej jakości, co powoduje, że są one odporne na zużywanie w trakcie transportu oraz dłuższego wystawienia na półce sklepowej.