Rejestrator w naszym samochodzie

Jest jeszcze wielu kierowców, którzy nie mieli okazji, by podczas jazdy samochodem korzystać z genialnego urządzenia, jakim jest kamerka samochodowa. Nie mają również pojęcia, ile pozytywnych zalet kryje w sobie wideorejestrator i jak może być ważny i potrzebny podczas różnych niespodziewanych zdarzeń drogowych.

Jaki rejestrator wybrać?

dobry rejestrator samochodowyZdecydowanie warto kupić sprzęt sprawdzony i godny polecenia. Na rynku w sklepach stacjonarnych lub internetowych, mamy bardzo bogatą ofertę różnych modeli: tradycyjne, hybrydy, mocowane w lusterku oraz takie z możliwością monitorowania przodu i tyłu pojazdu jednocześnie lub nawigacją GPS. Cena rejestratora zaczyna się już od 100 złotych i sięga nawet do 1000 złotych lub trochę ponad. Dobry rejestrator samochodowy zapewnia nie tylko zapis obrazu w wysokiej jakości, ale jest także ważnym źródłem materiału dowodowego w sądzie na skutek kolizji lub wypadku drogowego. Dobry rejestrator powinien być wyposażony w takie funkcje jak: wysoka jakość nagrywania, cykliczny zapis (po wykryciu braku miejsca do zapisu, kontynuuje nagrywanie na najstarszym nagraniu), tryb parkingowy (dba o bezpieczeństwo pozostawionego na parkingu pojazdu), nawigacja GPS, jak i automatyczny start podczas uruchomienia silnika. Najlepszą oraz najbardziej przydatną funkcją jest jednak wbudowany G-Sensor, która potrafi rozpoznać gwałtowne hamowanie, stłuczkę lub wypadek. A dodatkowo chroni ważny fragment nagrania, aby był przez cały czas dostępny.

Jeżeli nadal zastanawiamy się nad kupnem urządzenia dla siebie, to może będzie to świetny pomysł na prezent dla bliskiej nam osoby, która wiele godzin spędza w samochodzie. Urządzenie może pomóc podczas wielu nieoczekiwanych sytuacji, jak również jednocześnie być niezbędną nawigacją podczas podróży samochodem.