Przeznaczenie odbojnic słupowych

W każdym zakładzie pracy, magazynie, czy hali produkcyjnej znajdują się charakterystyczne zabezpieczenia, które chronią mienie i zapewniają bezpieczeństwo pracownikom. Najczęściej w tym celu są wykorzystywane różne rodzaje odbojnic.

Jaką wysokość ma odbojnica słupowa?

odbojnice słupoweZabezpieczenie są stosowane nawet w małych magazynach, w którym pracownicy przemieszczają się pieszo, a towar noszą w rękach. Jest to standardowy wymóg jaki nakładają na pracodawcę zasady bezpieczeństwa i higieny pracy. Jednym z najpopularniejszych form zabezpieczeń są odbojnice słupowe, które mogą być wykorzystane w magazynach, halach produkcyjnych, czy na parkingach. Są najczęściej wykonane ze stali nierdzewnej i pomalowane są żółtą farbą proszkową, na którą są naniesione czarne pasy ze specjalnej folii. Dzięki takim odcieniom są one dobrze widoczne z każdej odległości. W sprzedaży znajdziemy odbojnie słupowe o różnej wysokości i szerokości, ponieważ mogą mieć różne przeznaczenie wymagające odmiennej wytrzymałości. Ich montaż zawsze się dobywa do podłoża za pomocą specjalnych kotew wkręcanych do stopy odbojnicy. Dzięki takiej konstrukcji świetnie się sprawdzają przy wydzielaniu miejsc parkingowych, zabezpieczają elewację budynku przed najechaniem przez pojazd, czy wydzielają szlaki komunikacyjne na hali magazynowej. Mogą zabezpieczać urządzenia przed kolizjami z pojazdami poruszającymi się po budynku, albo chronić regały przed zderzeniem z wózkiem widłowym. Jak widać ich zastosowanie jest bardzo szerokie.

Odbojnica słupowa może mieć od kilkunastu centymetrów do nawet metra wysokości. Są to standardowe rozmiary, ale na zamówienie wielu producentów jest w stanie wykonać indywidualny model odbojnicy. Ich cena nie jest wysoka, dlatego też są popularnie stosowane.