Popularne projekty wnętrz

Tylko nasza wyobraźnia jest granicą, jeżeli chodzi o projektowanie wnętrz. Składa się na to wszystko – nasze osobiste preferencje, zasobność portfela, sprytne rozwiązania oraz wygoda. Dlatego każde mieszkanie jest inne – jest ono zwierciadłem mieszkających w nich osób. Są jednak bardziej popularne motywy, które mimo różnic powtarzają się w wielu mieszkaniach. Przytoczę teraz kilka z nich i być może pomogę w wyborze stylu do Waszego lokum.

Najmodniejsze projekty wnętrz

projektowanie wnętrz oferowane w gdańskuAktualnie na topie są sprytne, nowoczesne mieszkania. Na rynku pojawiły się teraz setki ciekawych rozwiązań – między innymi modułowe szafy, które można rozbudowywać w dowolny sposób, kompaktowe szafki kuchenne lub nawet cwane kryjówki na rzeczy codziennego użytku, których goście w trakcie wizyty nawet nie zobaczą. Jest to świetny sposób na małe mieszkania, przykładowo na kawalerki w kamienicach. Projektowanie wnętrz oferowane w Gdańsku bazuje właśnie na takich rozwiązaniach, głównie z powodu dużej ilości starych kamienic podzielonych przez właścicieli na mniejsze części. Można też oczywiście przystosować mieszkanie w starym stylu – duże, masywne meble, dywany i ściany pokryte boazerią są w tym wypadku koniecznością, co nie przemawia do wielu osób, jednak znajdzie się grupa osób która przepada za tego typu rozwiązaniami. Jeszcze innym sposobem projektowania jest operowanie pustkami – sprawia to, że małe mieszkanie wydaje się być dużo większe niż w rzeczywistości. W przeciwieństwie do nowoczesnych mieszkań nie ma w nich zastosowanych sprytnych rozwiązań, jednak dzięki pustym przestrzeniom i ograniczeniu używanych dodatków mieszkanie wciąż wydaje się mieć sporo wolnego miejsca.

Takie właśnie są najbardziej znane projekty wnętrz, jakie można spotkać teraz na rynku. Tak jak mówiłem – każde mieszkanie jest odbiciem jego właściciela, jednak mimo różnic musimy pamiętać, że jesteśmy również ograniczani przestrzenią naszego lokum. Dlatego w wypadku małego mieszkania nie stosujmy ogromnych mebli i boazerii – zamiast tego pomyślmy nad sprytnymi rozwiązaniami lub pustymi przestrzeniami.