Pismo Święte dla dzieci

 

W naszym kraju religią dominującą jest chrześcijaństwo. W związku z tym to właśnie w takiej wierze najczęściej wychowujemy nasze dzieci. Jednak w młodym wieku ludzie nie są w stanie w pełni zrozumieć o co w religii chodzi. Dzieci często mają całe mnóstwo pytań o Jezusa oraz o jego działalność na ziemi. Z Biblii w wersji oryginalnej nie są one jednak w stanie takich odpowiedzi znaleźć bo są one zbyt mało czytelne.

Biblia dla najmłodszych

biblia dla dzieciKażdy chrześcijanin powinien przynajmniej raz w swoim życiu przeczytać Pismo Święte. Uczęszczając do kościoła mamy styczność ze Słowem Bożym jednak należy uwzględnić, że w kościołach odczytuje się jedynie fragmenty Biblii. Żeby mieć lepszy obraz tego w co wierzymy powinniśmy samodzielnie Biblię przeczytać i starać się ją zrozumieć. Osoby starsze często nie mają z tym problemu ale już w przypadku dzieci czytanie Biblii nie jest zbyt łatwe. Księgi biblijne są zapisane dość trudnym do interpretacji językiem. Teologowie zgodnie twierdzą, że Biblia to księga pełna symboliki, której właśnie dzieci nie są w stanie dostrzegać. Z tego powodu wydawane są Pisma Święte w postaci obrazkowej oraz z dużą liczbą komentarzy. Biblia dla dzieci jest napisana bardzo prostym językiem, który szybciej do takich dzieci dotrze. Warto również zwrócić uwagę na to, że dzieci do pewnego wieku uczą się w dużej mierze poprzez zapamiętywanie obrazków. Oznacza to, że czytając Biblię pełną ilustracji będą w stanie zapamiętać naprawdę sporo.

Na dzień dzisiejszy Biblie dla dzieci są coraz częściej sprzedawane w księgarniach oraz w sklepach z dewocjonaliami. Obecnie bardzo dużo osób kupuje takie Biblie swoim dzieciom i czyta im przed snem. Jest to świetny sposób na to by dziecko poznało historię życia Jezusa gdy jeszcze był na Ziemi. Czytanie Biblii dzieciom może ich odpowiednio ukierunkować w przyszłości.