Pielęgnacja naszych pojazdów

Skuteczne mycie auta wymaga od nas sporego zaangażowania. Dlatego warto też mieć przydatne akcesoria oraz środki czystości. Często stosowanie ich będzie dla nas świetnym uzupełnieniem podczas zwykłych wizyt na myjni samochodowej. Jednak na samym początku warto zaopatrzyć się w pewne produkty. Podstawą są akcesoria takie jak ścierki z mikrofibry czy też jakaś poręczna szczotka do felg.

Jakie środki czystości warto kupić?

środki do mycia samochoduJeżeli chodzi o same środki do mycia to taką prawdziwą bazą jest oczywiście szampon z dodatkiem wosku. Przydaje się w momentach kiedy samodzielnie myjemy auto w domowych warunkach. Jednak warto też mieć coś co udoskonali nasz efekt końcowy i sprawi, że pojazd nabierze blasku. Tutaj najbardziej wszechstronne może okazać się mleczko. Ten środek trzeba po kolei nałożyć na lakier, a następnie je polerować. Dzięki temu po myciu pozbędziemy się wszystkich smug, a nasze auto stworzy efekt wow. Nie które nabłyszczacze są w formie sprayu i można je używać na mokro. Tutaj wszystko zależy od naszej wygody. Jeszcze inne osoby wolą pasty polerskie. One nie tylko nabłyszczą pojazd ale dodatkowo dzięki nim pozbędziemy się rys. Oczywiście w tym przypadku pasty wraz z aplikatorami mogą być trochę droższe niż mleczko czy środek w sprayu. Jednak jeżeli zależy nam na efekcie to są to środki do mycia samochodu na których zdecydowanie nie wolno oszczędzać.

Pasty są bardzo wydajne i z pewnością jeden produkt starczy nam na dłuższy okres czasu. Warto też mieć coś do szybkiego mycia szyb w naszym samochodzie. To zapewni nam lepszą widoczność oraz komfort. Dlatego jest to coś co zwyczajnie warto zawsze gdzieś mieć pod ręką. Dobrze umyte szyby będą stanowiły tak zwaną wisienkę na torcie po udanym myciu. Dlatego zdecydowanie warto się nad tym zastanowić.