Owoce o właściwościach leczniczych z Indii

Doskonale o tym wiemy, że poszczególne rośliny i owoce, są bogate w witaminy i ich częste jedzenie pod różnymi postaciami bardzo pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Warto także wiedzieć o tym, że są rośliny, które nie tylko są prozdrowotne, ale także posiadają właściwości lecznice. Do tej grupy należy między innymi morwa indyjska.

Owoce z morwy indyjskiej

sok z owoców noniNoni, inaczej nazywana morwą indyjską, jak sama nazwa wskazuje pochodzi z Indii. Obecnie owoce noni zostały rozpowszechnione w wielu tropikalnych miejscach, ale i tak najlepszej jakości owoce pochodzą z południowych Indii. Sok produkowany jest z dziko rosnących owoców. Ludzie je zbierają w momencie, gdy są już dojrzałem i można zrobić z nich sok, ale nie ingerują w proces ich wzrostu, więc uzyskany z nich produkt jest w stu procentach naturalny. Regularne picie takiego soku, przed posiłkiem, codziennie o tej samej porze dnia w dawce około dwudziestu, do trzydziestu mililitrów, bardzo pozytywnie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Posiada on właściwości przeciwdepresyjne, przeciwzapalne, wzmacniające układ odpornościowy, a także przeciwbólowe. Jego działanie zostało sprawdzone podczas badań wykonanych na Hawajach. Sok z owoców noni uzyskał zaskakująco dobre wyniki. Badania były przeprowadzone pod kątem profilaktyki i leczenia nowotworów i według nich wyszło, że regularne spożywanie tego soku sprawia, że osoby chore mają nawet o połowę większe szanse na wygranie z chorobą.

Sok z morwy indyjskiej jest spożywany przez ludzi od setek, jeśli nie tysięcy lat. Jednak dopiero od jakiegoś czasu dotarł on do Europy w takiej ilości, aby można było go sobie bez większych problemów kupić. Sok najłatwiej kupić przez internet. Jest on relatywnie tani, ponieważ za litrową butelkę zapłacimy mniej więcej sto dwadzieścia złotych.