Koszt piaskowania za pomocą suchego lodu

Cena suchego lodu nie jest już tak duża, jak trzy lata temu. Właśnie dlatego cena usługi, jaką jest piaskowanie tym materiałem znacznie się obniża każdego roku. Wiele zakładów lakierniczych wybiera tą metodę piaskowania, gdyż jest ona dużo skuteczniejsza, a także szybsza. W związku z większym popytem również agregaty do suchego lodu stają się coraz bardziej opłacalne.

Cena piaskowania suchym lodem

piaskowanie suchym lodem - cenaJeszcze w roku dwa tysiące szesnastym za wypiaskowanie przedniej maski do standardowych wielkości samochodu trzeba było zapłacić dwieście złotych. Jednakże jeśli interesuje nas piaskowanie suchym lodem – cena jest obecnie na dużo niższym poziomie. Wszystko dlatego, że suchy lód również znacznie mniej kosztuje. Za pięć kilogramów tego surowca zapłacimy tylko pięćdziesiąt złotych. Zapowiada się na to, że cena tej usługi będzie jeszcze tańsza. Część zakładów lakierniczych wyposażyła się w sprzęt, w którym można zrobić taki suchy lód. Wiadomo, że własny materiał wyjdzie najtaniej, dlatego nim warto jest się zainteresować. Dodatkowo taka usługa ma wiele zalet. Nie ma szans na to, że rozpędzony lód zrobi zagniecenia na karoserii naszego samochodu. Nie będzie również problemu z tym, że przedostanie się on do silnika i pozostanie tam na długi czas. Kiedy temperatura zrobi się wysoka suchy lód się rozpuści. Nie zatrzemy żadnej części i samochód będzie nam jeszcze długo służył.

Ten materiał wydaje się bardziej perspektywiczny niż standardowy piasek. Wielu lakierników zaczyna z niego korzystać. W ten sposób jest to dość opłacalne również dla klientów, którzy mogą liczyć na bardziej konkurencyjne ceny. Strumień lodu jest na tyle szeroki, że lakier schodzi szybko z elementów, które właśnie zostały poddane obróbce. Można go nawet regulować podczas pracy.