Kiedy warto wybrać się na terapię małżeńską?

Rozmowa to podstawa. Konwersacja między dwojgiem ludzi jest bardzo ważna. Niezależnie od tego jaka relacja łączy nas z drugą osobą. W każdej znajomości jest ważna, bo bez niej nie jesteśmy w stanie się porozumieć, powiedzieć o swoich obawach, uczuciach. Co zatem zrobić, kiedy nie potrafimy ze sobą rozmawiać?

Czy terapie małżeńskie się sprawdzają?

terapia małżeńska w KrakowieW sytuacji kiedy nie jesteśmy sami sobie poradzić z narastającymi problemami, warto skorzystać z pomocy osoby trzeciej. Pamiętam, jak moi dobrzy znajomi, Barbara i Tomasz, nie potrafili porozmawiać o swoich odczuciach, obawach. W końcu poprosili o pomoc i okazało się, że terapia małżeńska w Krakowie okazała się być strzałem w dziesiątkę. Warto jednak dodać, że problemy pojawiają się w każdym związku niezależnie od stażu i jest to normalne. Najważniejsze jest to, żeby wiedzieć czego oczekujemy od psychoterapeuty. Jeśli dwoje ludzi chce być ze sobą to poradzą sobie ze wszystkim niezależnie od poziomu problemu. Wracając jednak do moich przyjaciół, bardzo pomogła im terapia małżeńska w Krakowie. Przyznam wam, że Tomasz był początkowo negatywnie nastawiony, ale po kilku miesiącach spotkaniach z terapeutą, okazało się, iż znowu potrafią rozmawiać, dzielić się swoimi troskami jak i radościami, a dodatkowo znowu cieszą się, że razem spędzają czas. Można oczywiście umówić się prywatnie albo na narodowy fundusz zdrowia. Myślę, że nic nie zaszkodzi sprawdzić termin na jedno i drugie, po czym wybrać lepszą opcję dla nas.

Niektórzy są zdania, że poradzą sobie sami bez ingerencji osoby trzeciej. Jednak moim zdaniem czasem dobrze poprosić kogoś o pomoc, ponieważ taka osoba spojrzy z innej perspektywy na nasz problem. Dzięki temu że nie zna nas, może zauważyć coś, czego my nie widzimy na co dzień.