Kamera samochodowa z komputerem pokładowym

Samochody, które są wyposażone w komputer pokładowy mają dużo opcji,  których często ich właściciele nie wiedzą. Nawet jeśli pojazd nie ma czujników parkowania, kamery cofania lub systemu wykrywania pieszych na jezdni, można je z łatwością dodać. Wbrew pozorom nie będzie to powodowało przeciążeń w systemie, a jazda będzie dużo wygodniejsza. Warto jest dodać do samochodu te dodatki.

Dodatkowa kamera i rejestrator do samochodu

kamera rejestrator samochodowyDodatek o którym mowa działa w oparciu o komputer pokładowy. Kamera rejestrator samochodowy pozwala jednocześnie uzyskać kilka ciekawych efektów. Po pierwsze, nasza jazda jest rejestrowana przez system. Po drugie, każdy pieszy, który wejdzie na jezdnię podczas jazdy zostanie zauważony przez czujnik, który zazwyczaj ukrywa się w zderzaku. Samochód zacznie automatyczne hamowanie, dzięki czemu ani Tobie, ani nieuważnemu pieszemu nic się nie stanie. Opcja trzecia jest najbardziej lubiana przez początkujących kierowców, którzy mają problem z cofaniem oraz parkowaniem. Na lusterku wstecznym dodaje się nakładkę, na której wyświetla się to, co jest za pojazdem. Dokładnie widać, ile możemy podjechać, aby nie uderzyć w coś, co jest umieszczone za naszym pojazdem. Takie kamery rejestratory są bardzo dobrym dodatkiem do pojazdów, nawet starszego typu. Nie trzeba do nich dodawać drugiego akumulatora, ponieważ pobór energii elektrycznej jest nieduży.

Aby wyposażyć swój pojazd w takie dodatki nie trzeba mieć wyjątkowej wiedzy. Zrobi to każdy mechanik, która zna podstawy elektryki samochodowej. Komputery pokładowe są bardzo często spotykane w warsztatach samochodowych. Zazwyczaj po montażu sprawdza się poprzez specjalistyczne oprogramowanie, czy wszystko działa tak jak należy, oraz czy nie ma żadnej utraty energii elektrycznej.