Jakie lekkie buty w góry wybrać na lato?

Lato to idealny czas na górskie wędrówki, zarówno dla amatorów, jak i dla stałych wielbicieli górskich wojaży. Trasę wędrówki warto jest przede wszystkim dopasować do swoich możliwości oraz zaawansowania. Zawsze trzeba mieć bowiem duży respekt wobec natury oraz gór, ponieważ często bywają one bardzo zaskakujące i wręcz niebezpieczne – warto zachować odpowiedzialność za siebie i swoje zdrowie.

Przegląd najlepszych lekkich butów w góry na lato

lekkie buty w góry - latoBardzo ważną kwestią, którą należy przemyśleć przed wybraniem się w góry jest przede wszystkim kwestia odpowiedniego ubioru – mowa tutaj zarówno o butach, które pozwolą odpowiednio zabezpieczyć stopę w trudnych warunkach, jak również o pozostałych częściach ubioru (spodnie, bluza czy kurtka). Buty najlepiej dopasować do pory roku w której mają być użytkowane. Na lato polecane są buty lżejsze, które zapewniają odpowiednią wentylację. To bardzo ważne, żeby mieć zarówno wytrzymałe, jak i lekkie buty w góry – lato rządzi się swoimi prawami i często choć w jednej chwili jest upał i skwar to po jakimś czasie następują gwałtowne burze czy opady deszczu. Buty górskie na lato zazwyczaj wykonane są z wytrzymałej membrany – w przeciwieństwie do butów zimowych nie są często tak zabudowane oraz posiadają elementy z tak zwanej siateczki, która ograniczają ryzyko przegrzania się stopy oraz eliminują problem nadmiernego pocenia się. Warto zwrócić uwagę na podeszwę obuwia – powinna być ona antypoślizgowa, ponieważ często górskie trasy wymagają chodzenia między innymi po kamieniach czy schodzenia po schodach.

Buty górskie są dostępne w różnych przedziałach cenowych. Dla amatorów górskich wędrówek można pokusić się o zakup butów ze średniej półki cenowej. Warto jednak przede wszystkim dokładnie porównać ich parametry oraz materiał z którego zostały wykonane.