Jaki blat do nowej kuchni?

Kiedy planujemy nową kuchnię najczęściej mamy już o niej jakieś wyobrażenie. W jakim ma być kolorze, w połysku, czy macie, ile chcemy szafek, w którym miejscu postawimy sprzęty. Jeśli chodzi o blat, zazwyczaj myślimy sobie jak mniej więcej ma on wyglądać. Konkretne decyzje odnośnie blatu zostawiamy do podjęcia na koniec. Obecnie najczęściej wybierane są blaty z płyty z laminatem drewnopodobnym. Taki właśnie jest blat H1180.

Wzrasta popularność blatu dąb halifax

blat H1180 dąb halifaxSkąd ten wzrost popularności? Zapewne stąd, że blat H1180 dąb halifax jest blatem bardzo uniwersalnym. Sprawdzi się świetnie w klasycznym połączeniu z białymi, frezowanymi frontami w stylu staroangielskim. Pasuje idealnie do również białych, prostych frontów. Blat dąb halifax jest dość jasny, dlatego też będzie dobrze współgrał zarówno z jasnymi jak i ciemnymi frontami. Klienci chętnie go łączą z szarością i grafitem. To połączenie sprawia, że uzyskujemy surowy, skandynawski styl, tak modny w ostatnich latach. Pasują do niego i okucia srebrne i złote. Jego uniwersalność sprawia, że nawet jeśli zamarzy nam się kuchnia w oryginalnym kolorze istnieje ogromna szansa, że blat H1180 będzie do niego pasować. Daje ogromne pole do popisu projektantom i stolarzom. Mają go obecnie w swojej ofercie wszystkie firmy zajmujące się produkcją płyt i blatów. Laminat zastosowany w blacie idealnie odwzorowuje fakturę i kolor drewna. Polubią go miłośnicy drewnianych mebli, dla których ich pielęgnacja jest zbyt dużym wyzwaniem. Nie wygląda sztucznie, lecz bardzo naturalnie.

W 2019 roku blat H1180 zajął pierwsze miejsce w statystykach popularności blatów. W zależności od wybranej firmy blat dąb halifax znajdziesz w kilku rozmiarach i różnych cenach. Różni je tak naprawdę tylko użyta płyta i technologia wytwarzania. Kolor niezależnie od tego, którego producenta wybierzemy, zawsze będzie ten sam. Jest to związane z ogólnokrajowymi lub unijnymi normami.