Jak zdobyłem pracę operatora żurawia?

Chciałem opowiedzieć trochę o tym jak łatwo można się przebranżowić i zmienić swoje życie zawodowe o sto osiemdziesiąt stopni. Jeszcze kilka miesięcy temu pracowałem w dużym banku. Kiedy straciłem swoją dobrą pracę to długo nie umiałem znaleźć sobie nowej pracy. Postanowiłem wówczas zmienić całkowicie swoje życie zawodowe. I dzisiaj jestem operatorem wielkich dźwigów budowlanych.

Pracę operatora dźwigu znalazłem od ręki

praca operator żurawiaGdy nie mogłem znaleźć pracy w banku postanowiłem, że zrobię jakiś kurs i podejmę się dobrej pracy fizycznej. Szczerze mówiąc byłem już zmęczony ciągłą pogonią za klientami. Chciałem zwolnić tempa i trochę odpocząć od nieustannych rozmów z ludźmi. Postanowiłem zapisać się na kurs na operatorów żurawi i zrobić państwowe uprawnienia do sterowania tymi wielkimi dźwigami budowlanymi. Kurs zajął mi kilka tygodni, ale to dlatego, że zrobiłem go w podwójnej formie. Zrobiłem kursy na operatora żurawi wieżowych i samojezdnych. Potem pozdawałem państwowe egzaminy. A potem błyskawicznie znalazła mnie praca operator żurawia i to praktycznie znalazła mnie sama. Dodałem tylko odpowiednie adnotacje na swoim profilu w portalu dla szukających pracy. W ciągu kilku godzin odezwało się do mnie kilka dużych firm. Wybrałem najlepszą z propozycji i dzisiaj muszę przyznać, że była to świetna decyzja. Dlatego teraz już wiem, że w życiu zawodowym zawsze można wszystko zmienić. Trzeba tylko mieć na siebie jakiś pomysł.

Jeśli jest się zdrowym to można pracować wszędzie. Dzisiaj już wiem, że nie ma co się przywiązywać do jednego zawodu. Jeszcze niedawno pracowałem w banku, a dzisiaj oglądam całe miasto z wysokości. Operuję gigantycznymi maszynami budowlanymi, które potrafią unieść setki ton. To niezwykłe doświadczenie, którego nie da się w żaden sposób porównać do pracy za biurkiem.