Jak dobrać odpowiedni materac?

Sen jest niezwykle ważny nie tylko dla naszej urody, ale przede wszystkim naszego zdrowia. Dlatego powinniśmy zadbać o to, aby był on spokojny, a nam spało się wygodnie. Zakup dobrej jakości łóżka to jedno, najważniejszy bowiem jest dobór odpowiedniego materaca.

Co cechuje dobry materac?

dobre materacePodczas snu zarówno odpoczywamy, relaksujemy się, jak regenerujemy po ciężkim dniu w pracy. Jeżeli po przebudzeniu jednak nie czujemy się odpowiednio wypoczęci i w dodatku wszystko nas boli, może to oznaczać, że śpimy na nieodpowiednim materacu. Podczas zakupu nowego materaca nie powinniśmy się sugerować tym, co mówią inni, ani także nie kupować go pochopnie np. z powodu atrakcyjnej przeceny. Wybór dobrego materaca jest kwestią indywidualną i zależy nie tylko od masy naszego ciała oraz wzrostu, ale też od pozycji w jakiej śpimy najczęściej. Dobre materace cechuje przede wszystkim rewelacyjna wytrzymałość za sprawą której materac przez nas kupiony posłuży nam na długie lata. Materac, który będzie niezwykle wytrzymały jest również gwarancją dobrego snu, bowiem w końcu został wykonany z najlepszej jakości materiału. Kolejną niezwykle istotną kwestią jest twardość takiego materaca i choć każdy z nas marzy o tym, aby wieczorem poczuć się tak mięciutko, jakbyśmy spali na chmurce, to jednak bardzo miękki materac niekoniecznie jest wskazany dla dobra naszego kręgosłupa. Powinien być nie za miękki, ani też nie za twardy. 

Sprawdzenie, czy materac nie jest zbyt twardy i zbyt miękki jest bardzo prostą sprawą i wystarczy że leżąc w pozycji na wznak wsuniemy dłoń pod plecy na odcinku lędźwiowym naszego kręgosłupa. Jeśli dłoń wsunie się bez problemu oznacza to, że materac jest zbyt twardy, natomiast jeśli wsunięcie ręki jest niemożliwe, oznacza to, że materac jest zbyt miękki. 

Opublikowano w Dom