Bardzo często wymieniam dolary

Kantor w pobliżu mojego domu odwiedzam od kilku lat regularnie. Robię tak dlatego, że kiedyś postanowiłem oszczędzać pieniądze w amerykańskiej walucie. I jak postanowiłem tak zrobiłem i konsekwentnie się tego trzymam. Przez te lata kurs dolara poszedł znacznie w górę, więc zyskałem na walucie, którą kupiłem taniej. Teraz już nie patrzę na kurs, tylko odkładam.

Dolary wymieniam w kantorze stacjonarnym

wymiana dolaraMoi znajomi dziwią się, że w dzisiejszych czasach korzystam ciągle z kantoru stacjonarnego. Ja nie rozumiem kompletnie co jest w tym dziwnego. Po prostu lubię mieć tą walutę w przysłowiowej skarpecie. Jeśli kupowałbym dolary w internecie to wiadomo, że są one przelewane na konto bankowe. Bo tak działają kantory online. Tym czasem dla mnie o wiele lepsza jest wymiana dolara w formie tradycyjnej. Idę do kantoru i kupuję kilkaset dolarów, a płacę za nie w złotówkach. Jako stały klient jednego i cały czas tego samego kantoru mam bardzo dobre ceny waluty, więc nie muszę się martwić, że na tym tracę. To dla mnie logiczne, że w dobie kantorów online te stacjonarne muszą się do warunków rynkowych dostosowywać. Oczywiście nie wymagam, żeby ten kurs w moim kantorze był identyczny do internetowego. A nawet jeśli wymieniałbym walutę w internecie to żeby wypłacić ją w gotówce i tak musiałbym się udać do banku. Bank mam o wiele dalej niż mój zaprzyjaźniony kantor, więc wszystko ma swoje plusy i minusy.

Oszczędzam pieniądze w amerykańskiej walucie, gdyż tak sobie postanowiłem kilka lat temu. Miałem wówczas od czego zacząć bo przywiozłem ze Stanów trochę zarobionej tam gotówki. I tak konsekwentnie każdego miesiąca staram się coś w tej walucie odłożyć. Kupuję ja w pobliskim kantorze, ponieważ mam go pod ręką a kupioną walutę mogę mieć od razu w rękach.