Jak dopasować bieliznę ciążową?

W czasie ciąży ciało kobiety znacząco się zmienia, co oznacza, że dotychczasowe ubrania okazują się być niewygodne lub zbyt ciasne. Każda młoda mama staje więc przez koniecznością zakupu odpowiedniej garderoby. Szczególne znaczenie ma dobrze dopasowana bielizna ciążowa, która przyda się również po porodzie.

Wygodna bielizna na czas ciąży

bielizna ciążowaCzas oczekiwania na mające się narodzić dziecko jest czasem wyjątkowym. W tym okresie znacząco zmienia się kobiece ciało. Powiększeniu ulegają piersi, które przygotowują się do laktacji. Stają się też bardzo wrażliwe, przez co dotychczas noszone biustonosze nie zawsze są wygodne. Bielizna ciążowa musi zapewniać kobiecie maksymalny komfort, co jednak nie oznacza, że musi być nudna. Nic bardziej mylnego! Młoda mama ma dzisiaj do wyboru bieliznę modną, elegancką, bardzo kobiecą. Najważniejsze jednak, by była praktyczna. Najczęściej więc wybór pada na bieliznę ciążową wykonaną z bawełny. Jest delikatna dla skóry, przewiewna. Właściwie dobrana służyć będzie również po porodzie, na co warto szczególnie zwrócić uwagę podczas wyboru biustonosza. Już na etapie ciąży warto kupić taki, który przyda się również podczas karmienia piersią. Powinien zatem posiadać odpinane miseczki oraz kieszonki na wkładki laktacyjne. Kobiecie w ciąży przyda się też koszula do porodu oraz na czas pobytu w szpitalu. I ona powinna być wykonana z delikatnych tkanin oraz posiadać zapięcia w okolicy biustu, by noworodek miał łatwiejszy dostęp do piersi. Piżama dwuczęściowa może okazać się w tym względzie mało wygodna i niepraktyczna.

Kobieta w ciąży potrzebuje odpowiedniej garderoby. I nie chodzi tylko o spodnie czy koszule, ale też bieliznę. Obecnie jest ona łatwo dostępna, można ją przymierzyć i odpowiednio dopasować do kształtu ciała i swoich potrzeb. Warto wybrać taką, która będzie nie tylko wygodna, ale też ładna.