Obsługa imprezy od strony baru

Imprezy klubowe wymagają nie tylko dobrej muzyki, lecz całego personelu, który jest nastawiony na tworzenie imprezowego klimatu. Podobno najwięcej imprezowiczów nieświadomie zwraca największą uwagę na to, jak zostali potraktowani przy barze. Barman to ważna osoba w klubie, dlatego musisz o tym pamiętać przy zatrudnianiu takiego pracownika. 

Najlepsza obsługa baru na imprezach

obsługa barmańskaO sztuce bycia dobrym barmanem pisano już w średniowiecznych księgach. Osoba, która wie czym jest profesjonalna obsługa barmańska zna się nie tylko na tym, jak przyrządzić dany drink. Musi on być towarzyski i uśmiechnięty, aby ludzie przez niego obsłużeni nie tracili imprezowego nastroju. Ten człowiek musi utrzymywać stały kontakt z imprezującymi osobami. Dobry barman ma również porządek przy barze. Każde naczynia stojące na ladzie baru powinny być czyste, a sam blat musi sprawiać nienaganne wrażenie. Również jego umiejętności są ważne. Najlepsi barmani w Polsce znają sposoby, aby zachęcić imprezujących do skorzystania z oferty. Są na przykład pokazy żonglowania butelkami. Rozmowa z barmanem powinna być ciekawa dla imprezujących. Starają się oni często nawiązać kontakt z nim, porozmawiać i przy okazji napić się dobrego alkoholu. Obsługa barmańska to kluczowy element każdej imprezy w klubie, a nawet w plenerze. Są barmani plenerowi, którzy obsługują większe imprezy masowe, takie jak koncerty. 

Rozmowa kwalifikacyjna dla przyszłego barmana powinna być stworzona w luźnym klimacie. Osoba ubiegająca się o to stanowisko powinna być otwarta i nie stresować się podczas niej. Dodatkowo warto sprawdzić umiejętności tego człowieka, robiąc degustację bezalkoholową jego drinków. Nie należy pić drinków z alkoholem podczas wyboru barmana, ponieważ wybór może nie być do końca obiektywny.