Budowa pergoli w ogrodzie

Zawsze chciałam mieć ogród, ale nie było miejsca. Dom stał na niewielkiej działce, gdzie możliwe było wstawienie garażu blaszanego. Sąsiad obok miał dość sporo ziemi, której nie wykorzystywał w żaden sposób od jakiegoś czasu. Dlatego postanowiłam z nim porozmawiać o ewentualnej sprzedaży.

Drewniana pergola w ogrodzie

pergole mazowieckieSąsiad chętnie zgodził się sprzedać mi kawałek swojej ziemi i dogadaliśmy się od razu. Dzięki temu mogłam w końcu mieć swój wymarzony ogród. Samodzielnie go sobie zaprojektowałam, ponieważ wiedziałam jak miał wyglądać. Najbardziej zależało mi na pergoli drewnianej, która była dla mnie niezbędnym elementem w ogrodzie. Sąsiad powiedział mi przy okazji, że jak będę potrzebowała w ogrodzie pomocy, to on bardzo chętnie mi jej udzieli. Od razu spytałam więc, czy potrafił budować pergole, co mi potwierdził. Za niewielkie wynagrodzenie mogłam więc nająć sąsiada do pomocy. Już nawet sprawdziłam w jakim sklepie dostępne były interesujące mnie pergole Mazowieckie województwo oferowało dużo rozwiązań i nie musiałam daleko szukać. Po pergole pojechałam z sąsiadem, ponieważ miał on odpowiedni pojazd, by je przewieźć. Jeszcze tego samego dnia zabrał się za budowę. Miłym zaskoczeniem dla mnie był fakt, że sąsiad posiadał niezbędne narzędzia. Pergola właściwie była gotowa do złożenia i nie wymagało to aż tak dużego nakładu pracy. Kiedy sąsiad pracował przy budowie pergoli, to ja w tym czasie pojechałam do sklepu, by kupić kwiaty i tuje do ogrodu.

Miałam bardzo dużo pracy przy ogrodzie, ale było warto, ponieważ efekt końcowy był niesamowity. Nawet wstawiłam tam meble wiklinowe i duży parasol ogrodowy. Lubiłam czytać na świeżym powietrzu i często też jadałam śniadania w ogrodzie. W końcu udało mi się zrealizować swoje marzenie.

Opublikowano w Dom