Izolowanie poddaszy pianką poliuretanową na Śląsku

Robiliśmy kilka prac remontowych w domu. Po uprzątnięciu strychu, postanowiliśmy ocieplić to pomieszczenie w jakiś szybki i możliwie tani sposób. Poszukując metod, które odpowiadałyby naszym potrzebom, natknęliśmy się na artykuły na temat zalet pianki poliuretanowej. Miała ona idealnie izolować poddasza i uszczelniać je przed napływem chłodu z zewnątrz.

Śląskie metody ocieplenia strychu

izolacje poddasza pianą poliuretanową śląskDodatkowe ocieplenie strychu miało za zadanie podnieść równomierność ogrzewania w poszczególnych częściach domu. Wydawało nam się, że dzięki temu osiągniemy większą stabilizację optymalnej temperatury w każdym z pomieszczeń. W przypadku rozwiązania, jakim były izolacje poddasza pianą poliuretanową Śląsk był bogaty w oferty wykonania tej usługi. Sugerowałem się jednak firmą, o której wspominał mi kiedyś mój brat. Żona i ja gruntownie przeanalizowaliśmy jej cennik. Zgodnie stwierdziliśmy, że odpowiada nam proponowana cena i skontaktowaliśmy się z jej przedstawicielami. Tam ponownie przeliczono koszta takiej usługi, a kiedy potwierdziliśmy zlecenie, szybko ustalono datę jego realizacji. W najbliższym czasie na naszym poddaszu rozpoczęto prace mające na celu jego izolację. Kiedy już wszystko było gotowe, mogliśmy przekonać się o jakości ocieplenia. Uszczelnienie naszego strychu zostało wykonane dokładnie i solidnie. Nie mieliśmy wątpliwości, że jest to porządnie zrobiona praca. Było tam ciepło i sucho.

Izolacja poddasza spełniła nasze oczekiwania. Temperatura panująca w budynku była bardziej stabilna. Dodatkowe ocieplenie pozwoliło nam na zastanowienie się nad tym, czy nie zrobić najwyższą kondygnację naszego domu bardziej użytkową. Było to całkowicie możliwe dzięki odpowiedniemu uszczelnieniu pianką poliuretanową. Wkrótce nadaliśmy poddaszu nowy charakter.