Warto zakupić działkę w mieście

Jeśli ktoś planuje swoją przyszłość i wiąże ją z miastem, zapewne rozważa zakup własnego lokum. Może to być mieszkanie, może to być dom, a może to być sama działka. Wtedy trzeba oczywiście zbudować na niej dom i wiąże się to z dodatkowymi kosztami, jednak sama działka będzie znacznie tańsza niż działka z domem.

A może zakup działki w mniejszej miejscowości?

działki - konstancinDziałka budowlana w Warszawie jest inwestycją dość dużą. Jeśli jeszcze taka działka znajduje się blisko centrum, kwota finalna za tę nieruchomość jest dość wysoka. Ale, nie ma się co dziwić. Przecież od zawsze wiadomo, że czym większe skupiska ludzi, tym nieruchomości są droższe. Jest to dyktowane podażą i popytem. I tak, np. działki – konstancin, są tańsze od działek w dużych miastach pomimo tego, że mogą mieć tę samą powierzchnię oraz zawartą na niej infrastrukturę w postaci prądu, wody, kanalizacji, czy wyposażenia w chodniki i dojazdy. Na tych działkach mogą być posadzone nawet te same rośliny, a jednak ich cena będzie się znacznie różnić. Decydując się na ewentualny zakup, każdy potencjalny kupiec wie, czego szuka. Musi przy tym pamiętać o tym, iż czym bardziej zagospodarowana jest dana działka, tym jej cena będzie większa. Oczywiście, najtańsze są tereny bez oznaczeń budowlanych, ale zanim zakupimy taki teren, należałoby się zapoznać z planem zagospodarowania przestrzennego, aby przy staraniu się o pozwolenie na ewentualną budowę nie okazało się, że jest to teren tylko zielony i nie wolno tu budować.

Dlatego ci mniej odważni – jeśli już mają kupić własne lokum – kupują gotowy dom. Nie daje to takiej satysfakcji jak budowa swojego domu. I nie jest ważne, że dom buduje firma, a nie my swoimi własnymi rękami. Ważne jest, że dom zbudujemy taki, o jakim marzyliśmy. A jest to możliwe jedynie wtedy, kiedy zakupimy działkę.