Popękane brodawki-powszechny problem, który można leczyć

Posiadanie potomstwa jest naturalną potrzebą każdego człowieka. Narodziny dziecka są prawdziwym szczęściem całej rodziny. Zdarza się jednak, że od karmienia piersią kobieta ma problem z popękanymi brodawkami. To naturalne, że brodawki się wysuszają i nie należy panikować, istnieją sposoby na radzenie sobie z tą częstą, choć nieprzyjemną przypadłością.

Sposoby radzenia sobie z popękanymi brodawkami

popękane brodawkiProblemy zdrowotne, gdy kobieta zaczyna karmić piersią są czymś naturalnym. Często jednak jest tak, że popękane brodawki są spowodowane chorobą skóry i przypadłość wcale nie jest związana z karmieniem. Warto wybrać się do dobrego dermatologa, który z pewnością będzie wiedział, czy coś jest na rzeczy. Specjalista pomoże w znalezieniu odpowiedniego sposobu leczenia. Inną możliwością jest znalezienie maści, która przyspieszy gojenie popękanych brodawek, trzeba jednak mieć na uwadze, że taki specyfik, może być niebezpieczny dla dziecka. Przestrzegam zatem przed nierozważnym dobieraniem leku. Zawsze warto poprosić o radę lekarza pierwszego kontaktu. Popękane brodawki mogą wywoływać silny ból i uniemożliwić kobiecie karmienie. Trzeba zatem znaleźć alternatywny sposób na zapewnienie dziecku pokarmu. To problem, z którym boryka się wiele kobiet. Na szczęście istnieją odpowiednie mieszanki, które można podać dziecku w butelce. Można skorzystać także ze specjalnej maszyny, która pobierze mleko bezpośrednio z piersi, a później butelką podamy je dziecku.

Mleko matki jest najlepszym pokarmem dla dziecka. Buduje zdrowe kości i pomaga mu w szybkim tempie rosnąć i przybierać na wadze. Nie należy jednak zapominać o bezpieczeństwie i komforcie matki. Pękanie brodawek nie jest przyjemne. Kobieta nie musi się męczyć z tą przykrą dolegliwością w dobie darmowej opieki zdrowotnej. Medycyna jest już na tyle rozwinięta, że nie warto przetrzymywać bólu.