Jak dobrać odpowiedni filtr do wody?

Woda jest jednym z podstawowych elementów naszego organizmu, dlatego musimy pamiętać, aby pić jej dużo i często. Odpowiednie nawodnienie organizmu jest bardzo ważne i pozytywnie wpływa na stan naszego zdrowia. Dlatego musimy pić dużo wody, najlepiej niesmakowej i z dużą ilością potrzebnych minerałów.

Tajemnica dobrze przefiltrowanej wody pitnej

sprawdzone filtry wody pitnej z WarszawyAby zapobiec częstemu i hurtowemu kupowaniu wody butelkowanej warto zainwestować odpowiednią butelkę lub dzbanek, który wykorzystuje filtry i idealnie nadaje się do spożywania zwykłej wody z kranu. Cena takiej butelki lub takiego dzbanka nie jest duża i z pewnością zwróci się w bardzo krótkim czasie, jak gdybyśmy stale mieli kupować wodę butelkową. To także bardzo ekologiczne rozwiązanie, gdyż nie produkujemy coraz to większej ilości plastikowych butelek. Wykorzystując na przykład sprawdzone filtry wody pitnej z Warszawy, mamy stały dostęp do dobrze przefiltrowanej wody, którą możemy odpowiednio nawodnić nasz organizm. Butelki filtrujące wykorzystują płaskie filtry węglowe, pozyskane ze skorup orzecha kokosowego. Dzbanki zaś korzystają z większych wkładów filtrujących, które również posiadają wewnątrz węgiel. Jest to najlepszy surowiec do filtrowania wody, gdyż redukuje substancje, które negatywnie wpływają na smak i zapach wody. Dzięki temu pozbywamy się między innymi chloru oraz zmiękczamy wodę, co prowadzi do ochrony naszych dzbanków przed kamieniem. Filtry starczają na nawet kilkaset przelanych litrów wody, więc ich wymiana nie jest kosztowna i wynosi maksymalnie kilkadziesiąt złotych na miesiąc, co w porównaniu z ilością zakupionych przez ten czas butelek wody wychodzi bardzo korzystnie i z pewnością się opłaca.

Jeżeli ktoś lubi pić wodę i chce korzystać nawet z tej z kranu, ale przeszkadza mu zapach i smak chloru oraz to, że taka woda jest bardzo twarda to powinien zainteresować się zakupem butelki lub dzbanka z filtrem. Jest to idealny sposób na oszczędne i ekologiczne spożywanie dużej ilości litrów czystej wody.

Opublikowano w Dom