Odzież medyczna dla lekarzy pediatrów

Studia medyczne nie są najłatwiejsze, jednak nie mam wątpliwości, że było warto. Długo zastanawiałem się nad tym jaka powinna być moja specjalizacja. Myślałem o onkologii lub chirurgii jednak stwierdziłem, że często trzeba przekazywać złe informacje, a ja nie do końca miałem taki charakter.

Odzież medyczna miała nie stresować dzieci 

odzież medyczna z łodziBo trzeba sobie powiedzieć prawdę – z czym kojarzy nam się lekarz? Przede wszystkim jest to biały kitel, a jak udowadniają to naukowcy istnieje pewna zależność. Często okazuje się bowiem, że podczas mierzenia pacjentowi ciśnienia staje się ono znacznie wyższe – spowodowane jest to stresem jaki wywołuje biały kitel. Bo kojarzy się z leczeniem, szpitalem. Zdecydowałem się więc na pediatrie. Leczenie małych pacjentów, poznawanie chorób niezwykle mnie pasjonowało i podczas swoich praktyk w szpitalu dawało mi mnóstwo radości, kiedy dzieci dochodziły do zdrowia – miały ochotę się bawić i odzyskiwały apetyt. Zauważyłem też, że mam do nich zupełnie inne podejście i bardzo bym nie chciał aby stresowały się, gdy przychodzę je badać. Zaproponowałem więc, aby na naszych ciałach znalazła się odzież medyczna z łodzi – charakteryzowała się ona nie tylko wysokiej jakości materiałami, ale również posiada wiele wzorów, które zdecydowanie redukują stres. Moja koleżanka na przykład zdecydowała się na dodatki w postaci materiału z kwiatami na rękawkach oraz w miejscu kieszeni. Ja natomiast postawiłem na kitel w kolorowe kropki i koniecznie spodnie nie w kolorze białym.

To był strzał w dziesiątkę! Odzież medyczna zrobiła furorę. Okazało się, że dzieciaki dużo chętniej poddawały się badaniom i dużo mniej płakały. Kolory działy na nie uspokajająco, ponieważ często posiadały także kolorowe pokoje, a to kojarzyło im się z domem i bezpieczeństwem.