Podkłady do twarzy

Mało która kobieta może się poszczycić nieskazitelną, bez wyprysków i przebarwień skórą. Większość z nas posiada jakieś defekty na twarzy i musi je każdego dnia ukrywać pod warstwą kosmetyków do malowania. Podstawą dobrego make up-u jest baza nałożona pod podkład do skóry. 

Jak wybrać kolor podkładu do twarzy? 

podkład do twarzyMówi się, że dobrze dobrany podkład jest naszą drugą skóra i jest w tym stwierdzeniu dużo prawdy. Twarz bez make up-u wygląda naturalnie i lekko, ale widać na niej wszystkie niedoskonałości. Pryszcze, przebarwienia, blizny, czy zmarszczki widać gołym okiem. Makijaż ma na celu ukrycie wszystkich mankamentów na naszej skórze i wydobycie z niej naturalnego piękna. Dobry podkład do twarzy musi współgrać z barwą naszej cery. Najlepiej aby był o ton jaśniejszy niż nasza skóra, ponieważ nie będzie tworzył kontrastu pomiędzy kolorem twarzy i szyi. Jest to najważniejsza zasada, którą należy się kierować przy wyborze podkładu. Kolejną ważną sprawą jest jego konsystencja, którą dobieramy do rodzaju cery, czyli do suchej, tłustej i mieszanej. Na rynku są dostępne podkłady w formie pudrów mineralnych, fluidów, musów i kremów. Aby wybrać ten najlepszy, musimy określić nasz tym skóry i dobrać ten, który nam nie zaszkodzi, gdyż źle dobrana konsystencja podkładu może zamykać pory i powodować powstawanie na twarzy licznych niedoskonałości. Po nałożeniu podkładu na twarzy, możemy dokończyć makijaż uzupełniając go szminką, różem na policzkach i tuszem do rzęs. Perfekcyjny makijaż to taki, którego nie widać. 

Im mniej podkładu nałożymy na twarz, tym lepszy i bardziej naturalny uzyskamy efekt. Na topie zawsze jest młoda, świeża i naturalna cera, dlatego nie warto przesadzać z ilością kosmetyków na twarzy. Niektóre podkłady do cery wrażliwej, posiadają ochronne filtry przeciwsłoneczne, które poza makijażem chronią naszą skórę.