Efektywność regeneratora silnika

Częste oraz długotrwałe korzystanie z samochodu odbija się na działaniu komponentów jego jednostki napędowej. Wyższe zużycie oleju powoduje częstsze kłopoty z układem rozrządu, cylindrami, czy skrzynią biegów. Ważne jest aby stosować regeneratory, dzięki którym silnik zacznie znów działać sprawniej oraz będzie bardziej wydolny.

Skuteczność działania regeneratora silnika

regenerator silnikaZużycie elementów silnika jest powodowane najczęściej wadami w smarowaniu, ale także przedostaniem się do środka zanieczyszczeń. Często niebezpieczna jazda może także uszkadzać silnik. Silnik, zwłaszcza starsze jednostki, jest bardzo podatny na uszkodzenia wewnętrzne, dlatego nawet małe zaniedbania mogą się po dłuższym czasie odbić bardzo niekorzystnie na pracy silnika. Bardzo istotna jest wówczas regeneracja silnika. W tym celu stosuje się regenerator silnika, który stopniowo przywraca w miarę możliwości pierwotne funkcje poszczególnych komponentów. Działanie regeneratora jest kompleksowe, ponieważ wpływa na poprawę jakości pracy rozrządu, turbin, tłoków, cylindrów oraz na działanie oleju silnikowego. Olej silnikowy jest wówczas bardziej wydajny, a cała jednostka napędowa i jej układy pracują efektywniej i skuteczniej. Poprawa działania elementów silnika jest stopniowa, aby była równowaga w pracy poszczególnych podzespołów jednostki napędowej. Regenerator dostosowany jest do rodzaju silnika oraz całego układu, więc nie jest szkodliwy.

Częste używanie samochodu oraz długi czas jego użytkowania wpływają na stopniową degenerację jakości pracy podzespołów silnika. Praca całego napędu jest wówczas mniej efektywna i nie jest tak wydajna jak być powinna. Dobrym rozwiązaniem w takich sytuacjach jest stosowanie regeneratora silnika, który jest odpowiednio dobrany do samochodu.