Skuteczne odstraszanie ptaków

Wielu mieszkańców bloków miało problem z uporczywymi gołębiami, które nie tylko całymi dniami przesiadywały na ich parapetach, ale również z pozostawianymi przez nie nieczystościami. Rozwiązaniem tego problemu mogą być kolce, których zadaniem jest odstraszanie ptaków.

Jak dobrać oraz zamontować kolce odstraszające ptaki?

kolce na ptakiOstatnio kolce na ptaki stały się bardzo popularne a wszystko przez to, że jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na ich odstraszanie. Należy jednak pamiętać, że to tylko nazwa, a kolce są w stu procentach bezpieczne, ponieważ są one tępo zakończone. Dlaczego ptaki powinno się odstraszać? Jednym i najważniejszym z powodów, dla których należy odstraszać ptaki jest to, że ich obecność przyczynia się do przenoszenia groźnych patogenów chorobotwórczych, które mogą wywoływać choroby prowadzące do opłakanych w skutkach komplikacji zdrowotnych. Jak dobrać takie kolce? To zależy od tego jakie ptaki chcemy odstraszyć , szerokości miejsca, w którym taki system kolców ma być zamontowany a także od stali z jakiej zostały one wykonane. Montaż systemu jest bardzo prosty. Przed montażem należy dokładnie oczyścić powierzchnię za pomocą drucianej szczotki a następnie na podstawie kolców rozprowadzić warstwę kleju. Kolejnym krokiem jest staranne ułożenie kolców na powierzchni, na której mają się one znajdować i docisnąć. Jest to ostatni krok montażu. Od tej pory już nie będziemy musieli martwić się ptakami siedzącymi na parapecie czy zostawianymi przez nie nieczystościami.

Kolce można również montować na powierzchniach zaokrąglonych, poręczach, balustradach, barierkach, rurach a nawet w rynnach. Możemy je kupić w dobrych sklepach lub poprzez stronę internetową z dostawą do domu. Na rynku jest wielu producentów kolców na ptaki.

Opublikowano w Dom