Nowoczesne hale do dojenia krów

Nowoczesne rolnictwo i hodowla bydła potrzebuje rozwiązań, które potrafią sprostać wymaganiom rynku i konkurencji. Aby dojenie i hodowla krów przebiegały sprawnie i bezproblemowo, dobrym rozwiązaniem jest montaż nowoczesnej hali przeznaczonej do dojenia krów. Jest to bardzo nowoczesny pomysł, mający zastosowanie w gospodarstwach rolnych posiadających większą liczbę bydła.

Instalacje udojowe montowane w gospodarstwach rolnych

hale udojoweMontując nowoczesny model instalacji, sprawiamy, iż praca przy dojeniu krów przebiega bardzo sprawnie i szybko. W zależności od liczby bydła w naszym gospodarstwie możemy dostosować liczbę stanowisk udojowych do ilości krów. Hale udojowe wyposażone są w nowoczesne wyposażenie, ułatwiające kontrolowanie przebiegu dojenia. Należą do nich mlekomierze, pulsatory i panele sterujące. Głównymi zaletami takich hal są ich niezwykłe proste właściwości, które powodują dużą wydajność w produkcji mleka. Wyposażone są w wytrzymałe konstrukcje stalowe, które są odporne na kwasy. Mocowane są wszelkie bariery oraz bramy zabezpieczające przed niepożądanym ruchem bydła. Oprócz konstrukcji stalowych ważnym elementem hal udojowych są systemy próżniowe pozwalające wytworzyć podciśnienie w całym układzie dojenia. Ważnym elementem układu jest też system odbioru oraz transportu mleka pozwalający przefiltrować oraz dostarczyć świeże mleko do zbiorników docelowych.

Oprócz wymienionych elementów hali posiada ona także nowoczesne systemy mycia, które są zautomatyzowane oraz oparte na działaniu pomp perystaltycznych, które są zamontowane w celu korzystania ze środków myjących potrzebnych w trakcie czyszczenia. Mycie hali przebiega w bardzo sprawny sposób, a sterylność hali po wykonanej pracy związanej z dojeniem jest bardzo dobra.