Dostęp do tanich elementów zamiennych bardzo ważny

W biznesie najważniejszą rzeczą, którą muszą posiadać wszelakie maszyny jest niezawodność. W żadnej firmie nie ma miejsca na kompromisy. Maszyna, która zawiedzie musi zostać naprawiano. To z kolei oznacza przestoje produkcyjne, które skutkują zmniejszeniem dochodów a nawet utratą kluczowych kontrahentów. Nie inaczej sprawa ma się w branży transportowej. Jedyną różnicą jest typ maszyn, których używamy do prowadzenia interesu.

Zepsutą część można łatwo wymienić

renault częściW przemyśle korzysta się z różnego rodzaju automatów czy robotów. W transporcie natomiast codziennym narzędziem pracy są samochody dostawcze. Flota samochodów w firmie musi być utrzymana w nienagannej kondycji. I tutaj pojawia się drugie ważne pojęcie – tanie koszty eksploatacji. Nieprzypadkowo właściciele firm transportowych stawiają na sprawdzone rozwiązania, które mają najlepszy stosunek niezawodności do kosztów utrzymania danego pojazdu. W związku z tym przedsiębiorcy często kupują auta renomowanych marek takich jak Renault. Szczególnie atrakcyjnie przedstawia się sytuacja jeśli chodzi o renault części. Części zamienne do tej francuskiej marki są łatwo dostępne oraz relatywnie tanie. Dzięki temu koszty eksploatacji pojazdu można zredukować o kilkanaście procent w stosunku do aut konkurencji. W związku z tym Renault ma coraz większy udział w rynku jeśli chodzi o auta dostawcze oferowane dla firm.

Wydłużona gwarancja producenta obejmuje co prawda szereg przypadków, w których w razie awarii koszt naprawy będzie pokryty przez producenta jednak zawsze warto mieć dostęp do części zamiennych. Swobodny dostęp do części jest również bardzo pożądany w przypadku chęci sprzedaży auta. W takim przypadku kupujący dany samochód jest w stanie zapłacić lepszą kwotę jeśli ma świadomość, że w razie awarii kupione auto można w niedrogi sposób przywrócić do stanu zdatności.