Minimalistyczne wnętrze z użyciem betonu ozdobnego

Kiedy wraz z mężem kończyliśmy budowę nowego domu, byliśmy przekonani, że wnętrze będzie zachowane w minimalistycznym, surowym stylu. Oboje bardzo cenimy taki styl, dlatego ta decyzja wydawała nam się oczywista. Stwierdziliśmy ponadto, że zamiast zakupu farb i malowania ścian na szaro, lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie odpowiedniego betonu.

Beton w roli głównej 

beton ozdobnyMinimalizm wbrew pozorom jest bardzo skomplikowanym stylem, ponieważ wcale nie chodzi o to, aby w danym pomieszczeniu maksymalnie ograniczyć wystrój. Wiadomo przecież, że w każdym domu potrzebne są meble, różnego typu szafki i szuflady. My również nie zamierzaliśmy ograniczać ilość potrzebnych rzeczy, ponieważ zdawaliśmy sobie sprawę, że prędzej czy później, musielibyśmy dokupić odpowiednie meble. Cały sens minimalistycznych wnętrz polega więc na umiejętnym rozplanowaniu powierzchni, aby były one zarówno funkcjonalne jak i przestronne. Bardzo istotną rolę pełnią również kolory oraz faktury ścian. My zdecydowaliśmy się na beton ozdobny, którego cechuje surowość a jednocześnie pozwala – dzięki swojej elastycznej formule – na wykonanie dekoracyjnych ścian. Ustaliliśmy, że geometryczne wzory będą idealnie współgrały z zaprojektowaną całością, natomiast sama faktura betonu nada naszemu domu pewnej surowości, którą tak bardzo cenimy. Firma, która zajmowała się wykończeniówką w naszym domu, również podzielała nasze zdanie, odnośne zastosowania betonowych ścian.

Muszę przyznać, że pomysł z wykorzystaniem takiego betonu architektonicznego był wspaniały, gdyż efekt końcowy jest powalający. Mnóstwo osób z naszego kręgu znajomych również zakochało się w minimalistycznym stylu, a ściany geometryczne robią furorę zarówno wśród przyjaciół jak i w dedykowanych serwisach internetowych, które poświęcone są architekturze wnętrz.