Spinki ukoronowaniem naszej elegancji

Dobry wygląd jest jedną z najważniejszych cech w dzisiejszych czasach, chcemy się prezentować jak najlepiej praktycznie wszędzie i zawsze. Nigdy nie przywiązywaliśmy tak dużej wagi do swojego wyglądu jak robimy to dzisiaj. Dlatego też presja społeczeństwa na tym punkcie jest bardzo duża, często ktoś źle ubrany kojarzy nam się z osobą odnoszącą mało sukcesów, czy po prostu biedną.

Spinki elementem luksusu w męskiej garderobie

grawerowane spinki do mankietówElegancja jest postrzegana jako wymiernik statusu i klasy. Bardzo często mężczyźni dobrze wyglądający w garniturach są uważani za mądrych, bogatych, czy po prostu odnoszących sukcesy. Na sukces takie stroju składa się bardzo wiele czynników, każdy mały element takiego stroju odgrywa rolę w pokreśleniu stylu właściciela, nawet jeśli jest to kawałek ładnie wyglądającego metalu. Wiadomo, że ktoś z łamiącymi się klapami marynarki, wiszącym materiałem w talii i zbyt szerokimi i za często łamiącymi się spodniami nie zrobi takiego wrażenia jak ktoś w garniturze dobrze skrojonym z dobrze prezentującymi się dodatkami chociażby na mankietach. Niestety osoby, które znają się na tym chociaż minimalnie są w stanie odróżnić tani rynkowy garnitur, od czegoś raczej z wyższej półki. Trudno przecież nie zauważyć różnicy między poliestrem, któremu bliżej do dresu, a między wełną wysokoskrętną, która używana jest przy produkcji garniturów wyższej jakości. Ważny jest każdy detal, grawerowane spinki do mankietów potrafią niesamowicie podnieść nasz status. Niezwykle popularne jest grawerowanie na nich swoich inicjałów, co wygląda bardzo elegancko i schludnie. Można też pokusić się o różnorakie bliskie nam wzory, herby rodzinne, symbole partyjne, czy narodowe. Ogranicza nas tylko wyobraźnia, ale nie powinniśmy przeginać, żeby nie zahaczyć o granicę kiczu.

Nawet tak mały element stroju jak spinki potrafi zwrócić uwagę oglądających nas osób. Jeśli chcemy się prezentować elegancko w pełnej tego słowa definicji, to powinniśmy dopilnować najmniejszych szczegółów. Odpowiedniej różnicy w długości rękawów koszuli i marynarki, ilości załamań z przodu i z tyłu spodni, dobrania odpowiednich butów do paska i zegarka i na dodatek koronujących wszystko spinek w mankietach.