Jak dobrać odpowiedni fotelik samochodowy dla dziecka?

Wielu rodziców zastanawia się w jaki sposób zapewnić swoim pociechom komfortową a przede wszystkim bezpieczną podróż samochodem. Jest to szczególnie istotne, ponieważ od doboru odpowiednich elementów tj. fotelik, zależeć będzie czy podczas jazdy samochodem, nasze dziecko będzie się dobrze czuło. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnego typu fotelików dostosowanych do potrzeb dzieci w różnym wieku.

Bezpieczna podróż, czyli dziecko w aucie

foteliki samochodowe rwfGdy już nasza pociecha wyrośnie z tradycyjnego nosidełka, powinniśmy zastanowić się nad zakupem odpowiedniego fotelika do samochodu. Wybierając taki element należy wziąć pod uwagę wiele elementów tj. waga czy wiek dziecka. Jest to bardzo istotne, ponieważ taki fotel ma za zadanie przede wszystkim dobrze chronić nasze dziecko. Bardzo popularnym rozwiązaniem są foteliki samochodowe rwf, które przeznaczone są dla dzieci od 9 do 25 kg. Dzięki zakupowi takiego właśnie fotelika będziemy mieć pewność, iż wystarczy on na parę lat, gdyż można w nich przewozić dzieci do 6 roku życia. Takie foteliki posiadają specjalne atesty oraz certyfikaty, wydawane przez odpowiednie instytuty, zajmujące się bezpiecznym rozwojem dzieci. Gdy już zdecydujemy się na jego zakup, warto od razu zapytać sprzedawcę o montaż takiego fotelika w naszym samochodzie. Jest to bardzo istotne, ponieważ taki montaż może okazać się nieco skomplikowany a przez to możemy go nie do końca prawidłowo zamontować, co negatywnie wpłynie na poziom bezpieczeństwa naszego dziecka.

Wybór odpowiedniego fotelika samochodowego powinien być przede wszystkim idealnie dopasowany do poszczególnego modelu naszego samochodu, gdyż nie każdy fotelik pasuje do każdego rodzaju auta. Opisane powyżej rozwiązanie z pewnością zapewni naszemu dziecku wysoki komfort podczas podróży a nam da pewność, iż jest ono odpowiednio chronione podczas jazdy samochodem.