Idealna sala weselna

Rezerwacja sali weselnej przed ślubem była chyba jedną z najtrudniejszych rzeczy jakie musiałam zorganizować. Nie było lekko, ponieważ ciężko było nam znaleźć odpowiednią lokalizację oraz piękny wystrój. Gdziekolwiek nie pojechałam to zawsze jakaś mała rzecz musiała mi nie pasować. Jednak metodą prób i błędów w końcu znaleźliśmy idealną salę na nasze wesele. 

Jak wybrać sale na wesele?

sala weselna kaliszPrzed wyborem jakiejkolwiek sali przez kilka tygodni planowałam jak powinna ona wyglądać, w jakim stylu chciałabym zorganizować wesele i co tak naprawdę oczekuję od takiej sali. Kiedy już wiedziałam jak powinna wyglądać moja wymarzona sala weselna kalisz ciężko było wybrać mi tą odpowiednią. Zazwyczaj te, które były ładnie przystrojone i pięknie wyglądały z zewnątrz były zbyt małe i nie pomieściłyby wszystkich gości jakich przewidywałam. Warto jest więc przed wyborem jakiejkolwiek sali oszacować liczbę gości, aby później nie było z problemów z tym, że na sali jest przykładowo za mało miejsca i wszyscy się nie mieszczą. Kolejną ważną sprawą jest organizacja miejsca noclegowego dla gości. Wiadomo, że na wesele spraszamy nawet tą najdalszą rodzinę, która wcale nie mieszka blisko naszej sali weselnej i dobrze byłoby zorganizować odpowiedni pokój, w którym będą mogli spędzić noc. Dlatego też warto jest zwrócić uwagę na to, czy dana sala, którą wybraliśmy posiada pokoje noclegowe na miejscu. Sala, którą wybierzemy pochłania główną część weselnego budżetu, dlatego też musimy oszacować koszta jakie chcielibyśmy na nią przeznaczyć. 

Wiele osób, czy to przyjaciele, czy rodzina polecali nam kilka sal, w których organizowali wesele i byli z nich zadowoleni. Wiadomo jednak, że każdy ma inne wyobrażenia co do swojego wesela i inny gust, dlatego nie do końca się ich posłuchaliśmy. Jednakże w końcu udało nam się wybrać tą najodpowiedniejszą.