Różne pokrycia dachowe

Dach to wieńczenie domu. Pełni zarówno funkcję estetyczną, ponieważ jest widoczny z daleka, z drugiej zapewnia osłonę domu od góry, może mieć poddasze użytkowe, trzeba zadbać o jego ocieplenie. Dachy mogą być wykończone różnymi materiałami, drogimi i tanimi.

Dachy z dachówkami, blachą lub trzciną

dachy - Konstancin JeziornaNajpopularniejsza jest oczywiście dachówka. Występuje w wersji ceramicznej lub betonowej. Dachówka może mieć różne kolory, jest wytrzymała, posiada gwarancję nawet na pięćdziesiąt lat. Do tego można ją dostać w bardzo korzystnej cenie. Innym rodzajem dachówki jest blachodachówka. Wyglądem przypomina trochę kilka dachówek złożonych w jedną całość. Przez to układanie jej trwa o wiele krócej. Blacha jest tańsza od zwykłe dachówki, jednak nie zapewnia takiej izolacji cieplnej ani akustycznej. Najczęściej jest ona wykorzystywana przy budowie supermarketów. Dachy – Konstancin Jeziorna mogą być też wykończone naturalnymi materiałami. Jest to trzcina lub drewno. Takie pokrycie dachu jest kosztowne, ale ma swoje zalety. Przede wszystkim jest to doskonała izolacja pod każdym względem. Do tego wykorzystuje się naturalne, dające się ekologicznie przerobić surowce. Dobrze zakonserwowany dach z trzciny będzie przez lata zdobił dom i zapewniał mu ciszę oraz ciepło w pomieszczeniach. Utrzymanie dachu z drewna jest bardziej skomplikowane, ponieważ trzeba je stale konserwować i zabezpieczyć przed działaniem ognia. Jednak nie ma nic lepszego na góralskie domki letniskowe, czy domy z drewna.

Pokrycia dachowe jak widać mogą być bardzo różne. Przy jego wyborze powinno się kierować tym, co jest dla nas najważniejsze, na czym nam zależy, jak również tym, jaką estetykę cenimy. Kwestia ceny jest mniej ważna, przy takiej inwestycji, bo lepiej kupić coś raz a dobrze.

Opublikowano w Dom