Aromaterapia dobra dla każdego

Aromaterapia staje się coraz bardziej popularną gałęzią medycyny alternatywnej. Możemy stosować ją w postaci inhalacyjnej poprzez wdychanie, masaż, kąpiele czy kompresy. Najbardziej popularną metodą jest jednak aromaterapia inhalacyjna, do której stosuje się specjalne woski i kominki do aromaterapii.

Kiedy stosować aromaterapię?

woski zapachowe stosowane w aromaterapiiAromaterapia działa korzystnie na cały organizm przywracając mu równowagę i wspierając jego naturalne procesy obronne. Naturalne olejki działają kojąca na układ nerwowy i relaksują. Do stosowania aromaterapii stosuje się mały kominek ceramiczny, w którym w dolnej jego części umieszczana jest mała świeczka, natomiast nad nią znajduje się miejsce, w którym umieszczamy woski zapachowe. Woski zapachowe stosowane w aromaterapii są to specjalne dobrane kompozycje zamknięte w kostce z wosku, który łatwo się kruszy i roztapia. Pod wpływem podgrzewania wydziela się bardzo intensywny zapach, który będzie się roztaczał w naszym domu przez kilka godzin. Jest to zatem bardzo ekonomiczna forma relaksu, ponieważ koszt jednego wosku zapachowego to około kilka złotych. Woski zapachowe są dobrym rozwiązaniem dla osób, które lubią samodzielnie mieszać zapachy. Możemy stosować dany zapach w zależności od nastroju, który aktualnie mamy. Inny zapach zastosujemy gdy potrzebujemy wyciszenia, gdy jesteśmy zdenerwowani, inny gdy odwiedzają nas znajomi albo potrzebujemy energii. Zapachy działają korzystnie na naszą psychikę i dobry humor.

Aromaterapia to świetne rozwiązanie dla osób ceniących sobie alternatywne metody leczenia i pozytywnego wpływu na organizm. Warto zapoznać się ze szczególnym działaniem konkretnych olejków czy wosków zapachowym, tak aby stosować taki, który w odpowiedni sposób będzie wpływał na nasze ciało i umysł. Powodzenia!