Dobry fotograf – czyli jaki?

 

Dziś, jeśli szukamy fotografa na ślub, wybór jest ogromny.Nawet w mniejszych miastach funkcjonuje kilkanaście takich osób, a w dużych nawet setki. Jak wśród tak dużego wyboru znaleźć osobę, która idealnie uwieczni nasze wyjątkowe chwile?

Jak znaleźć dobrego fotografa?

fotograf częstochowaSzukając fotografa musimy pamiętać o kilku fundamentalnych zasadach. Po pierwsze: szukanie. Jeśli wpiszemy w wyszukiwarce „fotograf częstochowa” – wyskoczy nam kilkanaście pozycji. Którą wybrać? Należy pamiętać, ze niekoniecznie to, co znajduje się najwyżej, jest najlepsze. Na różnych serwisach różni fotografowie będą na różnych miejscach, mogą mieć też różne ocen oraz opinie. Dodatkowo owe oceny nie zawsze są prawdziwe. Dlatego warto po pierwsze odwiedzić kilka takich stron. Można wtedy wybrać kilku fotografów, odwiedzić ich strony www, zobaczyć portfolio. Dobrze jest także wpisać nazwiska wybranych fotografów w wyszukiwarkę i poszukać opinii na ich temat. Można także wejść na fora ślubne i popytać, czy ktoś miał sesję realizowaną rzez takiego czy innego fotografa. Oczywiście z fotografem warto spotkać się osobiście, porozmawiać o szczegółach, wyglądzie sesji ślubnej, oraz oczywiście o cenach oraz terminach. Warto dopytać, czy cena obejmuje tylko sesję po ślubie czy także fotografowanie wesela (jeśli tak, to do której godziny) oraz sesję narzeczeńską. Należy również ponownie poprosić o portfolio oraz o pokazanie przykładowej umowy. Kiedy już wszystko wiemy, można decydować – w zależności od tego,jakiej usługi oczekujemy i jakie kwoty są w naszym zasięgu finansowym.

Wybór dobrego fotografa ślubnego nie jest łatwy – szczególnie, jeśli nie mamy nikogo z polecenia. Dlatego też należy zachować wszelkie kroki ostrożności i do wyboru podejść metodycznie – wtedy istnieje najmniejsza szansa, że fotografie będą wykonane dokładnie tak,jak sobie tego życzymy.