Nigdy za dużo soku wyciskanego z owoców

 

Wszyscy dietetycy zalecają picie soków. Olbrzymie wartości odżywcze mają zarówno soki owocowe, jak i warzywne. Nie są one produktami przetworzonymi, a zawierają całą gamę witamin i pierwiastków, niezbędnych dla zdrowia i życia. Najlepsze i najzdrowsze są soki wyciśnięte tuż przed podaniem. W tym celu, najlepiej wyposażyć własną kuchnię w wyciskarkę do soku.

Którą wyciskarkę kupić?

jednoślimakowa wyciskarka huromAby dokonać właściwego wyboru, należy wziąć pod uwagę kilka elementów. Na pewno będzie to cena, jakość, okres gwarancji ale również rozmiar i wygląd, czyli design. Wydaje się, że dokonanie wyboru na podstawie tych elementów jest dosyć proste.  Kolejny etap, to charakter działania wyciskarki. Czy ma być szybko-, czy wolnoobrotowa? Czy wsadem są całe, czy krojone owoce lub warzywa? Jaka pojemność zbiornika na sok? Naprawdę sporo pytań i wątpliwości i duży wybór. Ostatecznie na „placu boju” pozostają dwa urządzenia: wyciskarka do soku kuvings i  jednoślimakowa wyciskarka hurom. Obie wyciskarki są wolnoobrotowe i są bardzo dobrej jakości. Wyciskarka hurom ma, opracowany we własnym laboratorium, specjalny wałek do wyciskania soku, tzw. ślimak. Działa on na takiej zasadzie, jak wyciskarka do cytrusów. Nie tnie wsadu, tylko go zgniata, a sok delikatnie spływa po ślimaku. Ponadto jej silnik wolnoobrotowy pracuje bardzo cicho. Hurom oferuje kilka typów swoich wyciskarek.

W tej sytuacji, podjęcie ostatecznej decyzji o wyborze, jest niezmiernie trudne. Najważniejsze, że każdy wybór będzie dobry. Celem zakupu jest urządzenie do wyciskania soku i cel ten zostanie osiągnięty. Natomiast soki są podstawą zdrowej diety. Nawyk picia soków trzeba wyrabiać już w dzieciach, gdyż witaminy i minerały, które są w warzywach i owocach i są niezbędne dla rozwoju każdego dziecka.