Rowery elektryczne i ich właściwości

Rowery elektryczne, zdobywają coraz większą popularność. Z pozoru wyglądają, tak jak normalne rowery napędzane siłą mięśni. Posiadają jednak dodatkowo, silnik elektryczny przymocowany do ramy, napędzający nasz rower. Jakie posiadają właściwości i dla kogo są produkowane? Jak są napędzane i jak wygląda jazda na takim rowerze?

Rowery elektryczne zdobywają popularność

Silnik w rowerze elektrrowery elektryczne cenaycznym, może pełnić różną funkcję. Służy na przykład, jako wspomaganie naszej pracy mięśni i pomoc przy pedałowaniu. Możemy wtedy osiągać wyższe średnie prędkości, przy mniejszych nakładach sił, włożonych w obracanie korbami. Silnik elektryczny, może mieć maksymalnie 250 W, w innym przypadku, rower musi być poddany rejestracji pojazdów. Silnik włącza się przy osiągnięciu danej prędkości, na przykład 30 km/h, a wyłącza, gdy przestajemy pedałować. Z tego typu rowerów, mogą skorzystać osoby, które nie mogą efektywnie poruszać się na co dzień na zwykłym rowerze np. osoby starsze. Chcąc kupić rowery elektryczne cena waha się od paru tysięcy złotych do nawet kilkudziesięciu, w zależności od marki, modelu i wyposażenia. Warto pamiętać, iż waga roweru, jest większa w przypadku modelu z silnikiem elektrycznym. Akumulator rowerowy, można zwykle naładować, podłączając go do gniazdka sieciowego w domu. Długość ładowania, zależy od pojemności danego akumulatora.

Rowery elektryczne, to przede wszystkim spore ułatwienie dla osób, którzy chcącą cieszyć się jazdą, ale z różnych powodów, nie mogą tego czynić na zwykłym rowerze bez wspomagania. Szczególnie zyskają na tym wyborze osoby, z lekką niepełnosprawnością ruchową. Ceny takich rowerów i ich wybór, ciągle zwiększają się w naszym kraju. Powstają również wypożyczalnie takich rowerów w dużych miastach.