Wdrażanie systemów hcm

 

Wdrożenie profesjonalnego oprogramowania sap w mojej firmie trwało parę tygodni, ale to głównie z tego powodu, że praktycznie żaden z zatrudnionych pracowników nie posiadał odpowiedniej wiedzy i kwalifikacji, aby takie oprogramowanie skutecznie wykorzystywać. Sam musiałem się wiele nauczyć jeszcze przed pierwszym uruchomieniem oprogramowania, ale od tego miałem przecież obszerną instrukcję.

Instrukcja dotycząca oprogramowania sap

program sap hcm

Oprogramowanie sap jest na tyle rozwinięte, że trudno byłoby wszystkiego nauczyć się na własną rękę. Głównie dzięki temu, że samo stworzenie takiego oprogramowania zajmowało naprawdę sporo czasu i wiele osób z branży informatycznej starało się, aby program sap hcm przydał się bardzo w wielu firmach. W naszej firmie potrzebowaliśmy jedynie modułu do zarządzania zasobami ludzkimi, które jest bardzo istotne z punktu widzenia mojej pracy. Mogłem samodzielnie wprowadzać wszystkie najważniejsze dane, a z racji tego, że pracowałem w kadrach musiałem praktycznie do każdego zlecenia i obowiązku podchodzić bardzo indywidualnie. Program sap hcm był trudny w obsłudze, to fakt, ale z dnia na dzień obserwowałem, że mam coraz większe umiejętności posługiwania się wszystkimi najważniejszymi funkcjami, które przydadzą mi się na moim stanowisku. Oferowany dla nas program sap hcm jest skomplikowane na tyle, że moi koledzy z działu nie mogli przez jakiś czas w pełni wykorzystywać wszystkich funkcji.

Pracodawca więc zaprosił do naszej firmy przedstawiciela, który bardzo dobrze zna się na programie sap hcm i z całą pewnością wytłumaczy nam wszystko, co tylko było konieczne. W przypadku, kiedy pojawiają się jakieś pytania zawsze taki pracownik wszystko dokładnie wytłumaczy. Koszt takich szkoleń również nie jest duży.