Jakie są zalety montażu rekuperacji?

Rekuperacja to inaczej wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Sercem całego systemu jest rekuperator zwany także centralą. Wentylacja tego typu ma bardzo wiele zalet, dlatego zyskuje coraz więcej zwolenników.

Zalety montażu rekuperacji w domu energooszczędnym

Technologierekuperacja Warszawa budowlane, które były dawniej stosowane zapewniały dopływ świeżego powietrza do budynku przez cały czas dzięki naturalnym nieszczelnościom okien oraz drzwi. Kiedy jednak wymienimy stare okna na nowe, które są szczelne a także izolując budynek styropianem spotykamy się z problemem wilgoci, pleśni oraz zaduchu. Chcąc temu zaradzić bardzo często uchylamy okna lub drzwi doprowadzając w ten sposób świeże, ale zimne powietrze, szczególnie w okresie jesieni i zimy. Niestety w ten sposób wychładzamy powietrze w budynku, które później musimy ogrzać co wiąże się z dodatkowymi kosztami za ogrzewanie. Dlatego właśnie rekuperacja Warszawa to doskonałe rozwiązanie dla naszego budynku. Należy o niej jednak pomyśleć jeszcze na etapie projektu, ponieważ wtedy łatwiej będzie ukryć kanały wentylacyjne, którymi porusza się powietrze. Dzięki temu zaoszczędzamy nie tylko pieniądze, ale także i czas. Główną zaletą wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła jest całodobowy dostęp do świeżego, czystego i ogrzanego powietrza. Pozwala również na znaczne obniżenie rachunków za ogrzewanie. Dodatkowo sterowanie całym systemem jest bardzo proste, ponieważ na rekuperatorze znajduje się regulator a także otrzymujemy pilot do zdalnego sterowania.

Kolejnym atutem rekuperacji jest to, że zanim zewnętrzne powietrze trafi do naszych pomieszczeń jest oczyszczane ze wszystkich zanieczyszczeń. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła daje niesamowity komfort życia, który jest niemożliwy do uzyskania w przypadku wentylacji grawitacyjnej.