Skutery inwalidzkie o napędzie elektrycznym

Osoby niepełnosprawne, starsze, schorowane lub ograniczone ruchowo z innych przyczyn, np.: z powodu otyłości, mają często duże problemy z możliwością dotarcia do określonych miejsc (przychodnia, sklep, apteka itp.). Ograniczenie ich mobilności nierzadko wpływa negatywnie na samodzielne funkcjonowanie w codziennym życiu. Wygodnym rozwiązaniem w takich przypadkach są inwalidzkie skutery elektryczne.

Modele skuterów elektrycznych

skutery elektryczne sklepDostępność skuterów inwalidzkich o napędzie elektrycznym jest dość duża. W Internecie znajdziemy wiele stron, za pośrednictwem których można je nabyć. Jednak wygoda kosztuje, w związku z tym ich ceny są dość wysokie. Takie urządzenia, jak nowe skutery elektryczne sklep może oferować w cenach od około 6 tys. zł – skutery jednoosobowe, oraz od 15 tys. zł – pojazdy dwuosobowe. Niezaprzeczalną zaletą skuterów z napędem elektrycznym jest wysoki komfort użytkowania. Są one proste w obsłudze, posiadają wygodne fotele, a ponadto zapewniają stabilną jazdę niezależnie od nawierzchni, po której się poruszają, czy to jest podłoże utwardzone, wyboje, czy też np.: śnieg. Nie sprawiają również problemów w jeździe pod górę. W zależności od modelu skutery elektryczne mogą osiągać nawet do 15 km/h, dzięki czemu pozwalają na pokonywanie dużych dystansów. Najmniejsze modele skuterów o napędzie elektrycznym ważą około 40 kg. Można je z łatwością składać i przewozić w bagażniku samochodu.

Skutery inwalidzkie wyposażone w napęd elektryczny, w przeciwieństwie do klasycznych wózków, posiadają nowoczesny design oraz pozwalają osobom niepełnosprawnym, czy też mocno schorowanym na większą samodzielność. Dzięki nim można pozostać osobą aktywną, która bez problemu dostanie się do pracy, kina lub na wybierze się na zwykły, codzienny spacer.