Czarna Góra – atrakcja Sudetów

Czarna Góra to szczyt Sudetów w Masywie Śnieżnika w Kotlinie Kłodzkiej. Wśród pięknych sudeckich terenów, znajduje się tu ośrodek narciarski i wiele atrakcji turystycznych dla ludzi lubujących się w nartach jak i wędrujących górskimi szlakami. Piękno tych terenów zachwyci niewątpliwie każdego kto lubi aktywny wypoczynek zarówno zima jak i latem.

Czarna Góra i okolice atrakcją Kotliny Kłodzkiej

W okolicach Czarnej Gczarna góra nartyóry prym wiodą przede wszystkim maniacy sportów zimowych takich jak narciarstwo zjazdowe. Czarna Góra narty stawia jako priorytet promocji swoich okolic dzięki ośrodkowi narciarskiemu powstałemu w 1996r. Dostępnych jest ponad 10 kilometrów tras narciarskich o różnych poziomach trudności, większość z nich jest oświetlona. Oprócz narciarstwa tereny wokół Czarnej Góry, to idealne miejsce do uprawiania turystyki pieszej i wędrówek z plecakiem po miejscowych szlakach górskich i schroniskach. Miłośnicy rowerów też znajdą coś dla siebie. Terenów do jeżdżenia nie brakuje, znajdziemy tu świetne miejsca do treningu takie jak Przełęcz Puchaczówka czy trasy po całym Śnieżnickim Parku Krajobrazowym. Pasjonaci kolarstwa górskiego tez znajdą swoje miejsce do trenowania na okolicznych zboczach górskich i podjazdach. Zobaczymy tutaj tez atrakcje turystyczne takie jak Jaskinia Niedźwiedzia czy Stara Kopalnia Uranu w której skorzystamy z podziemnej trasy turystyczno – edukacyjnej. Możemy dzięki niej odwiedzić podziemia nieczynnej kopalni.

Czarna Góra to jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc na wypoczynek zarówno w czasie zimowym jak i letnim. Atrakcje tych terenów na pewno nie zawiodą żadnego turysty, ceniącego sobie zarówno uprawianie sportów jak i górską turystykę rekreacyjną oraz podziwianie miejscowych widoków i przyrody.