Tatuaż jako forma ozdoby ciała i wyrażenia siebie

Wykonywanie tatuaży stało się ostatnio bardzo popularne. Klientów salonów decydują się na tatuaże zawierające konkretne obrazy, słowa, zdania, symbole. Wybór wśród wzorów jest ogromny i każdy znajdzie coś dla siebie. Musi być jednak pewny tego, że chce mieć tatuaż, bo jest to pamiątka na całe życie.

Tatuaże w stylu tradycyjnym, kultowym i realistycznym

studio tatuażu w PoznaniuTatuaż musi być wybierany tak, by się go później nie wstydzić. Najlepiej jeśli tatuaż ma jakieś znaczenie dla osoby, która go nosi. Tatuaż powinien coś symbolizować, odzwierciedlać osobowość. Wśród rodzajów tatuaży obecnie modne są tatuaże Blackout. Są to tatuaże pokrywające, które wykonuje się na dużych powierzchniach ciała np. na całych plecach. Wykonywanie takiego tatuażu polega na pełnym pokryciu części ciała tuszem. Oczywiście wykonuje się tutaj różne wzory, ale między nimi nie ma wolnych przestrzeni. Dobre studio tatuażu w Poznaniu na pewno poradzi sobie z wykonaniem tatuażu Blackout. Jeszcze nie tak dawno temu dużą popularnością cieszyły się tatuaże wykonywane w stylu Tribal. Są to tatuaże kultowe, w których wykonuje się zdecydowane, czarne kształty. Najlepsi tatuatorzy mają w swojej ofercie wykonywanie tatuaży realistycznych. Tatuaże typu Realistic są bardzo dokładne, odwzorowują rzeczywistość i wymagają od tatuatora niezwykłego talentu. Zwykle wykonywane są portrety albo sceny naturalne. Niektórzy klienci decydują się na wykonanie tatuażu typu Custom.

Jest to tatuaż wykonywany na specjalne zamówienia klienta. Tatuator wykonuje projekt zgodnie z oczekiwaniami klienta, a następnie przedstawia go do akceptacji. Jeśli projekt zostanie zaakceptowany przez klienta, tatuaż jest wykonywany na ciele. Tatuaże mogą mieć różne rozmiary: od małych tatuaży w niewidocznych miejscach (np. za uchem) po duże tatuaże pokrywające większość ciała.